Меркурій такий дивний через планети-гіганти

Меркурій — маленька, але дуже щільна планета, властивості якої вчені не дуже можуть пояснити. Нещодавно вони дійшли висновку, що вона така дивна через те, що під час формування на неї вплинули планети-гіганти.

Меркурій
Меркурій. Джерело: NASA

Дивний Меркурій

Астрономи заявляють, що розгадали таємницю, чому Меркурій такий дивний. Перша планета від Сонця поєднує у собі одразу кілька незвичних особливостей. З одного боку, це найменша планета Сонячної системи. З іншого — її густина сягає 98 відсотків земної, тож Меркурій є другою планетою у Сонячній системі за цим показником.

Це дуже дивно, оскільки для планет земної групи теоретично передбачено лінійну залежність густини від маси. І Марс із Венерою це підтверджують. Причиною такої аномалії є незвичайно велике ядро, яке має діаметр у 85 відсотків від планетарного. У Землі, наприклад, цей параметр сягає лише 50 відсотків.

І те, як такий маленький Меркурій міг утворитися з таким великим ядром, вчені тривалий час не могли пояснити. Але у новому дослідженні знайшлася відповідь: це сталося через планети-гіганти.

Як планети-гіганти вплинули на формування Меркурія

Безумовно, на розмір Меркурія вплинуло те, що він сформувався біля внутрішнього краю протопланетного диска. Але важливіше, що сталося це вже після того, як народилися і виросли до сучасних розмірів газові гіганти.

Утворилися Юпітер, Сатурн, Уран та Нептун значно ближче до Сонця, ніж вони перебувають зараз. Але після того, як це сталося, вони почали активно взаємодіяти між собою та розходитися у просторі. В цей час на сучасній орбіті Меркурія вже були численні планетезималі та протопланети. І тяжіння гігантів виштовхнуло деякі з них у зовнішні частини системи, через що Меркурій і став такий маленький.

Що ж до величезного ядра планети, то, на думку вчених, за нього відповідальні численні зіткнення, які викликала дія гравітаційних сил газових гігантів. Під час цього майбутній Меркурій переважно набирав масу важких елементів, які й формували ядро. А легші розліталися вусібіч та губилися в космосі.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна