Мексика приєдналася до «Угод Артеміди»

Уряд Мексики повідомив про приєднання до «Угод Артеміди» (Artemis Accords) — договору між урядами держав, які беруть участь у програмі Artemis. Він встановлює принципи співпраці та цивільної діяльності з дослідження та використання Місяця, Марса, комет та астероїдів у мирних цілях. У заході, присвяченому підписанню угоди, взяли участь кілька урядовців, а також посол США у Мексиці та колишній астронавт NASA Хосе Ернандес.

Церемонія приєднання Мексики до «Угод Артеміди». Джерело: Mexico Secretary of Foreign Relations

За словами міністра закордонних справ Мексики Марсело Ебрарда, його країна з нетерпінням чекає на участь у програмі Artemis. Він сказав, що під час програми Apollo пів століття тому «ми були глядачами, а тепер збираємося стати учасниками. Це великий крок для Мексики».

Принципи «Угод Артеміди»

«Угоди Артеміди» встановлюють наступний набір основних принципів, якими мають керуватися всі його підписанти:

  • Мирні дослідження. Усі дії, які здійснюються в межах програми Artemis, мають здійснюватися винятково з мирною метою.
  • Прозорість. Учасники Угод повинні відкрито розповідати про мету своєї діяльності, щоб уникнути плутанини та конфліктів.
  • Технічна сумісність. Учасники Угод використовуватимуть єдині технічні стандарти, що забезпечить взаємозамінність різних компонентів та підвищить рівень безпеки.
  • Екстренна допомога. Учасники Угод зобов’язані надавати допомогу астронавтам, що потрапили в біду.
  • Реєстрація космічних об’єктів. Учасники Угод мають підписати Конвенцію про реєстрацію об’єктів, що запускаються у космічний простір.
  • Публікація наукових даних. Учасники Угод зобов’язуються публікувати зібрану наукову інформацію, щоб нею міг скористатися весь світ.
  • Захист спадщини. Учасники Угод зобов’язуються зберігати історичну спадщину людства за межами Землі.
  • Космічні ресурси. Видобуток та використання ресурсів об’єктів Сонячної системи є ключем до безпечного та сталого дослідження космічного простору. Учасники Угод підтверджують, що така діяльність має проводитись відповідно до Договору про космос.
  • Запобігання конфліктам. Учасники Угод зобов’язуються запобігати сторонньому втручанню у космічну діяльність та підтримувати принцип належної уваги, як того вимагає Договір про космос.
  • Космічне сміття. Учасники Угод зобов’язуються забезпечувати безпечну утилізацію космічного сміття.

Наразі «Угоди Артеміди» підписали 14 учасників. Окрім Мексики, це зробили США, Австралія, Бразилія, Великобританія, Італія, Канада, Люксембург, ОАЕ, Японія, Україна, Південна Корея, Нова Зеландія та Польща.

Нагадаємо, що перший запуск за програмою Artemis запланований на лютий. Його метою буде випробування надважкого носія SLS та комплексна перевірка космічного корабля Orion.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine