Масштаби Сонячної системи: наскільки Сонце більше за планети

Багато ілюстрацій і схем досить погано передають масштаби Сонячної системи — особливо те, наскільки Сонце в реальності більше за планети. Астрофотограф Ендрю Маккарті вирішив виправити це становище і зробив наступний колаж. Він наочно демонструє масштаби тіл Сонячної системи.

Діаметр нашого Сонця становить близько 1,4 млн км. Це майже в чотири рази більше, ніж відстань між Землею та Місяцем. На його тлі навіть найбільша планета Сонячної системи, якою є Юпітер, має вигляд карлика. Його діаметр становить 140 тисяч км. Отже, Юпітер удесятеро менший за Сонце.

Сатурн є другою за розмірами планетою Сонячної системи. Його діаметр дорівнює 116 тисяч км. Щоправда, це без урахування кілець. Ширина трьох основних кілець, у яких зосереджена основна частина їхньої речовини і які видно навіть у підзорну трубу, становить 70 тисяч км. А загальна ширина всієї кільцевої системи, з урахуванням компонентів, які були відкриті за допомогою космічних апаратів, досягає 280 тисяч км. При цьому, товщина кілець Сатурна не перевищує 1 км.

Крижані гіганти Уран і Нептун схожі за розмірами — їхні діаметри становлять 50 і 49 тисяч км відповідно. На тлі своїх «старших» братів кам’яні планети Сонячної системи мають вигляд справжніх піщинок. Найбільшою з них є Земля. Її діаметр становить 12,7 тисячі км. Вона в 110 разів менша за Сонце та в 11 разів менша за Юпітер.

Колаж, що демонструє різницю в розмірах між Сонцем і планетами Сонячної системи. Джерело: Andrew Mccarthy

Венера, яку іноді називають злою сестрою Землі, трохи менша. Її діаметр дорівнює 12,1 тисячі км. Передостанньою за розмірами планетою Сонячної системи є Марс. Його поперечник дорівнює 6,7 тисячі км. Отже, він майже вдвічі менший за Землю.

І, нарешті, найменшою планетою Сонячної системи є Меркурій. Його діаметр становить лише 4,8 тисячі км. За своїми розмірами Меркурій навіть поступається деяким супутникам планет-гігантів, а саме — Ганімеду (5,2 тисячі км) і Титану (5,1 тисячі км). Що стосується Плутона, який колись носив статус планети, то його діаметр становить лише 2,3 тисячі км.

Раніше ми розповідали про те, скільки планет помістяться між Землею та Місяцем.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine