МАС затвердив нові назви для деталей рельєфу Плутона

8 серпня Міжнародний астрономічний союз (МАС) повідомив про присвоєння офіційних назв 14 топонімів на поверхні Плутона (134340 Pluto). Обрані імена пов’язані з міфологічними героями, що асоціюються з підземним світом, першими космічними місіями, першопрохідцями, які вийшли за межі відомого світу під час досліджень Землі, а також вченими та інженерами, які вивчали Плутон і пояс Койпера.

Карта Плутона з офіційними назвами деталей рельєфу. Жовтим кольором позначені нещодавно затверджені МАС імена. Джерело: NASA/JHUAPL/SwRI/Ross Beyer

Тепер на карті карликової планети з’являться такі назви:

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

  • Алкіонське озеро (Alcyonia Lacus) — на честь озера з давньогрецької міфології, яке, за переказами, розташовувалося біля входу в підземний світ.
  • Гора Елькано (Elcano Montes) — на честь іспанського мореплавця Хуана Себастьяна Елькано, який прийняв командування експедицією Магеллана, після чого вона зуміла обігнути земну кулю і повернутися додому.
  • Долина Хунапу (Hunahpu Valles) — на честь одного з героїв міфології майя.
  • Кратер Кіладзе (Kiladze crater) — на честь грузинського астрофізика Ролана Кіладзе, який виконав низку досліджень Плутона.
  • Кратер Харе (Khare crater) — на честь індійського астронома Бішуна Харе, який займався дослідженнями газових оболонок планет і зробив великий внесок у вивчення органічних речовин (толінів), що є присутніми, зокрема, у плутоніанській атмосфері.
  • Регіон Лоуелла (Lowell Regio) — на честь американського астронома Персіваля Лоуелла, який організував систематичні пошуки «планети Х» на початку XX століття.
  • Борозна Мвіндо (Mwindo Fossae) — на честь героя африканської міфології.
  • Гора Піккар (Piccard Mons) — на честь швейцарського дослідника Огюста Піккара — фізика, винахідника стратостата і батискафа, конструктора батискафа «Трієст», який здійснив перше в історії занурення в Маріанську западину.
  • Гори Пігафетта (Pigafetta Montes) — на честь італійського мореплавця Антоніо Пігафетти, який задокументував хід експедиції Магеллана.
  • Уступ Пірі (Piri Rupes) — на честь османського мореплавця, адмірала і картографа Мухіддіна Пірі-бея (Пірі-реіс).
  • Кратер Сімонеллі (Simonelli crater) – на честь американського астронома Деймона Сімонеллі, чиї дослідження зачіпали питання формування Плутона.
  • Земля Вега (Vega Terra) — на честь радянських міжпланетних місій, які досліджували Венеру і комету Галлея.
  • Земля Венера (Venera Terra) — на честь радянської програми з дослідження Венери.
  • Гора Райт — на честь братів Райт, які побудували перший робочий прототип літака.

Також МАС опублікував окремий пресреліз, присвячений астероїду Бенну (101955 Bennu). У ньому організація повідомила, що для назви деталей рельєфу цього об’єкта було обрано тему «птахи та птахоподібні істоти в міфології».

За матеріалами https://www.iau.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів