МАС затвердив нові назви деталей рельєфу Бенну

Міжнародний астрономічний союз (МАС) офіційно затвердив нові імена для позначення деталей рельєфу астероїда Бенну (101955 Bennu). Їх обирали за принципом асоціації з міфологічними птахами та птахоподібними істотами, а також пов’язаними з ними місцями.

Карта астероїда Бенну з затвердженими МАС назвами. Джерело: NASA/Goddard/University of Arizona

Власні імена отримала низка великих валунів на поверхні Бенну, а також кілька ударних кратерів. Тепер на поверхні малого тіла можна знайти такі імена, як Додо, Пегас, Торондор і Рух. Один з найбільших каменів (30-метрова скеля в північній півкулі Бенну) отримав назву «Бубрі» — на честь міфологічного перевертня, що мешкав біля узбережжя Шотландії.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

На цей час Бенну є найменшим об’єктом Сонячної системи, дослідженим космічним апаратом з близької дистанції. Його розміри становлять 565×535×508 м, середня густина — 1,19 г/см³, що лише трохи більше за середню густину води. Це свідчить про те, що астероїд має пористу структуру і, найімовірніше, є «сміттєвою купою» — скупченням каменів, пов’язаних разом силами гравітації.

Найімовірніше, астероїд утворився внаслідок руйнування великого об’єкта, що мав діаметр не менше 100 км. Це сталося в період між 800 млн і 1,5 млрд років тому. Надалі Бенну дрейфував у внутрішній частині Головного поясу, доки кілька мільйонів років тому не перейшов на нинішню орбіту, рухаючись якою, він час від часу зближується з Землею. Тому його віднесли до потенційно небезпечних астероїдів.

У 2135 році Бенну пройде на відстані близько 100 тис. км від нашої планети. Це зближення може змінити його орбіту таким чином, що в проміжку між 2175 і 2196 роками він зіткнеться з Землею. Однак імовірність такого результату вкрай мала — за останніми оцінками, вона становить 0,037% (1 до 2700).

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів