Марсохід Perseverance виявив незвичайний смугастий камінь

Ровер Perseverance, що працює на поверхні Червоної планети знайшов дивовижний смугастий камінь. Науковці кажуть, що він потрапив туди, де його знайшли, з якогось віддаленого місця. Вони хочуть вивчити його хімічний склад.

Смугастий камінь на Марсі
Смугастий камінь на Марсі. Джерело: phys.org

Подорож у кратері Єзеро

Минулого тижня науковці команди були вражені, коли Perseverance помітив чорно-білий смугастий камінь, не схожий на жодний із тих, що бачили на Марсі раніше. Чи є це ознакою майбутніх захопливих відкриттів?

Минув майже місяць відтоді, як марсохід почав підйом крутими схилами, що ведуть до краю кратера, у пошуках стародавніх каменів, які можуть розповісти нам про ранню історію Марса. Хоча ці складні схили спричинили повільне початкове сходження, останніми днями прогрес значно покращився, оскільки Perseverance рухається більш пологою ділянкою. З цього місця марсохід тепер може розгледіти орієнтири з попередніх етапів місії, такі як культовий вулкан Кодьяк на туманному горизонті, вкритий пилом через бурі, що пройшли поблизу.

Дослідження каміння

На зображеннях низької роздільної здатності Navcam науковці помітили камінь з натяками на незвичайну текстуру. Їй дали назву «Замок Фрея». Команда запланувала мультиспектральне спостереження за допомогою камери Mastcam-Z, щоб роздивитися знахідку ближче.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Коли ці дані були передані через кілька днів, після того, як Perseverance вже покинув територію, стало зрозуміло, наскільки вони незвичайні. Замок Фрея має близько 20 см в діаметрі й цікавий візерунок із чергуванням чорних і білих смуг. Інтернет одразу ж засвітився припущеннями про те, що це може бути за «камінь-зебра».

Наукова команда вважає, що ця порода має текстуру, не схожу на жодну з тих, що бачили в кратері Єзеро раніше і, можливо, на всьому Марсі. Наші знання про її хімічний склад обмежені, але попередні інтерпретації свідчать про те, що її смуги могли утворитися в результаті магматичних і/або метаморфічних процесів.

Незвична геологічна порода на Марсі

Оскільки Замок Фрея — це пухкий камінь, який явно відрізняється від основної породи, що лежить під ним, він, ймовірно, прибув сюди з іншого місця, можливо, скотившись вниз із джерела, розташованого вище. Це неабияк зацікавило дослідників, і вони сподіваються, що, продовжуючи рух вгору, Perseverance натрапить на відслонення цього нового типу гірських порід, що дасть змогу провести детальніші виміри.

Замок Фрея — це лише остання з низки дивовижних скель, знайдених нещодавно. З моменту прибуття ровера в околиці кратера команда помітила збільшення різноманітності скель, як, наприклад, колекція валунів на горі Вошберн. Чи можуть це бути наші перші проблиски стародавніх скель, піднятих із глибини Єзерським ударом, які тепер видніються на краю кратера? Тільки час покаже.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів