Марсіанський вертоліт Ingenuity здійснив сімдесятий політ

Лабораторія реактивного руху NASA (JPL) повідомила про новий успішний політ Ingenuity. Він став уже 70-м для марсіанського дрона-вертольота.

Знімок Марса, зроблений дроном-вертольотом Ingenuity під час 67-го польоту. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Новий політ Ingenuity відбувся 22 грудня 2023 року. Він мав тестовий характер. Інженери перевіряли стан систем апарата, який деякий час був прикутий до марсіанської поверхні. Цей простій був викликаний з’єднанням Марса, яке сталося в листопаді минулого року. Сонце розташувалося між Землею та Червоною планетою, ускладнивши зв’язок із космічними апаратами, які досліджують її.

70-й політ Ingenuity тривав 132 секунди. За цей час вертоліт пролетів 260 метрів, зрештою повернувшись на свою стартову позицію. Що стосується інших показників, то максимальна швидкість Ingenuity становила 3 м/с, висота — 12 метрів.

Нагадаємо, що Ingenuity вперше піднявся в повітря у квітні 2021 року. Початкова програма місії була розрахована на п’ять польотів протягом 30 днів. Але в підсумку Ingenuity значно перевершив усі очікування. Станом на сьогодні його сумарний час польоту становить 127 хвилин. Загалом дрон пролетів дистанцію, що перевищує 17 км.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine