«Марсіанський» кратер у пустелі Сахара

При погляді на представлені знімки може здатися, що на них зображений один із незліченних марсіанських кратерів. Але насправді це зовсім не Марс, а наша Земля. На знімках, зроблених з борту МКС астронавтом Олександром Герстом (Alexander Gerst), видно кратер Тенумер, розташований на території Мавританії в пустелі Сахара.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Тенумер являє собою практично ідеальне коло діаметром 1,9 км. Його вал височіє приблизно на 100 м над навколишньою поверхнею, а дно вкрите шаром осадових відкладень товщиною 200-300 м. За оцінками геологів, кратер утворився приблизно 20 тис. років тому, у розпал останнього льодовикового періоду. Невідомо, чи спостерігали стародавні люди удар космічного тіла, і якщо так — то чи могли згадки про цю подію дійти до нас у вигляді якихось міфів і переказів.

Світлини Тенумера вкотре нагадують про те, що Земля в сенсі астероїдної небезпеки не відрізняється від інших планет і супутників Сонячної системи. Час від часу на неї так само падають астероїди та комети. Просто завдяки наявності атмосфери, води й тектонічної активності сліди від подібних зіткнень досить швидко стираються з земної поверхні. Але це не означає, що такі події більше ніколи не повторяться. У зв’язку з цим у коментарях до світлин Олександр Герст поставив запитання: чи готове людство до запобігання космічній загрозі?

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів