Марс на Землі

На перший погляд, може здатися, що цей знімок зроблено на Марсі. І справді, рудувато-коричневий пустельний складчастий пустельний ландшафт чимось нагадує пейзажі Червоної планети. Але насправді ця місцевість набагато ближча. На світлині зображено північ чилійської пустелі Атакама, де розташовані обсерваторії ESO і встановлені на них найбільші у світі телескопи.

Пустеля Атакама з космосу. Джерело: Planet Labs Inc. (CC BY-SA 4.0)

Завдяки поєднанню надзвичайно сухого клімату, висоти та віддаленості від джерел світлового забруднення цей регіон є одним із найкращих місць на планеті для розміщення астрономічних інструментів. Але його «позаземний» вигляд також не залишився непоміченим. Науковці та інженери часто використовують Атакаму, як земний аналог Марса — наприклад, тут проходили польові випробування прототипів кількох марсоходів. Фахівці тестували їхні шасі, а також здатність відбирати й аналізувати проби ґрунту.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Крім того, вчені займаються регулярними дослідженнями складу та структури ґрунту Атаками, виявленням потенційної схожості геологічних і мінералогічних властивостей поверхні та рельєфу. Особливий наголос робиться на вивчення організмів, здатних виживати в екстремальних кліматичних умовах пустелі.

Наведений знімок був зроблений супутником компанії Planet Labs. Нижче й правіше центру кадру можна побачити скупчення штучних споруд. Це обсерваторія ALMA (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array) — найбільший у світі масив радіотелескопів. Він призначений для спостережень Всесвіту в міліметровому та субіліметровому діапазоні електромагнітного спектра. Антени ALMA розміщені на плато Чахнантор на висоті приблизно 5000 м над рівнем океану.

За матеріалами https://www.eso.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів