Співробітники наукового центру NOIRLab опублікували величне зображення, отримане телескопом Gemini North. На ньому зафіксована галактика NGC 7331, яку часто називають двійником Чумацького Шляху.
NGC 7331 розташована на відстані близько 40 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Пегаса. Вона є найяскравішим учасником візуально близької групи галактик, яка має її ім’я. Попри сусідство на небі, це не галактичне скупчення. У реальності галактики групи NGC 7331 розташовані на дуже великій відстані одна від одної та гравітаційно не пов’язані.
Подібно до Чумацького Шляху, NGC 7331 має яскраво виражену спіральну структуру. Через це, а також схожі розміри, її часто називають «двійником» нашої галактики, а її зображення іноді використовують для того, щоб дати уявлення про зовнішній вигляд Чумацького Шляху.
Однак ця схожість не є стовідсотковою. У ядрі NGC 7331 є кілька особливостей, які відрізняють її від нашої рідної галактики. Наприклад, астрономи знайшли докази того, що наш Чумацький Шлях має перетинку — смугу із зір і пилу, яка проходить через його центр. Багато інших спіральних галактик теж мають перетинку, але у NGC 7331 ця особливість відсутня.
Крім того, центральна опуклість NGC 7331 обертається в протилежному напрямку щодо галактичного диска. Це вельми незвичайна поведінка порівняно з нашим Чумацьким Шляхом та іншими галактиками. Також варто зазначити, що на знімках NGC 7331, зроблених як у видимому світлі, так і в інфрачервоному діапазоні, ядро галактики здається трохи зміщеним від центру, а один бік диска простягається далі від ядра, ніж протилежний бік.
Знімок Gemini North демонструє багато деталей структури NGC 7331. Ми можемо побачити популяції гарячих зір і темні пилові смуги, що звиваються спіральними рукавами. Галактика проявляє досить велику активність. За останні сто років астрономи зафіксували появу в ній трьох наднових зір.
Раніше ми розповідали про те, як астрономи знайшли аналог молодого Чумацького Шляху в ранньому Всесвіті.
За матеріалами NOIRLab