Сайт Capture the Atlas опублікував фотографії-переможці конкурсу 2024 Milky Way Photographer of the Year. На них представлені найкращі зображення Чумацького Шляху.
Конкурс Milky Way Photographer of the Year проводиться вже всьоме. У 2024 році його переможцями стали 25 робіт, зроблених у 15 країнах. На знімках можна побачити пустелі Чилі, Йорданії та Оману, загублені ландшафти Патагонії, австралійські пустки, льодовики, вулкани, гори, пляжі. І все це на тлі сяючої в небі чудової смуги Чумацького Шляху.
Ось деякі з найбільш дивовижних робіт-переможців.
«Озеро світла», автор — Том Рей. Фотографія Чумацького Шляху, що підіймається з-за вершини гори Кука — найвищої точки Нової Зеландії.

«Атмосферний феєрверк», автор — Жюльєн Лутен. На цьому знімку можна побачити дугу Чумацького Шляху над середньовічним замком у Франції. Різнокольорові хмари — це феномен, відомий як власне світіння атмосфери. Він виникає внаслідок хімічних реакцій, що відбуваються на великих висотах.


«Час снів у Мунго», автор — Джон Раттер. Цей схожий на марсіанський ландшафт, насправді знаходиться на березі висохлого австралійського озера Мунго. Там були знайдені найстаріші останки людей в Австралії. Знімок дає змогу уявити, що бачили перші австралійці, дивлячись на нічне небо.

«Дорога в зимовий рай», автор — Андреа Курці. Знімок був зроблений на гірському перевалі Пассо Джау в Доломітових Альпах.

«Ясне вітання», автор — Франческо Далл’Ольмо. На цій фотографії можна побачити чудову смугу Чумацького Шляху над гірським озером Лагуна-де-лос-Трес у Патагонії.

«Царство Перуна», автор — Тервел Куцев. Цей знімок був зроблений на території болгарського гірського масиву Пирин. Він отримав назву на честь бога грому Перуна. У центрі знімка – гора Вихрен, яка вважалася його троном. Її вершина, немов корона, обрамлена Чумацьким Шляхом.

«Цвітіння пустелі», автор — Марцин Заєць. Польові квіти розкриваються перед групою вулканів під назвою «Три сестри» в парку Гоблін-Веллі в штаті Юта. Він розташований далеко від великих міських центрів і тут одне з найтемніших небес у США. Не дивно, що Чумацький Шлях вийшов настільки «соковитим» і виразним.

«Хатина Блафф», автор — Рейчел Робертс. На фото можна побачити самотню хатину Блафф у новозеландських Південних Альпах. Це одне з найбільш важкодоступних місць на острові, розташоване далеко від цивілізації. Тому, нічне небо тут особливо темне — а Чумацький Шлях особливо яскравий.

Решту знімків можна подивитися на сайті конкурсу.