Сайт Capture the Atlas опублікував фотографії-переможці конкурсу 2024 Milky Way Photographer of the Year. На них представлені найкращі зображення Чумацького Шляху.

Конкурс Milky Way Photographer of the Year проводиться вже всьоме. У 2024 році його переможцями стали 25 робіт, зроблених у 15 країнах. На знімках можна побачити пустелі Чилі, Йорданії та Оману, загублені ландшафти Патагонії, австралійські пустки, льодовики, вулкани, гори, пляжі. І все це на тлі сяючої в небі чудової смуги Чумацького Шляху.

Ось деякі з найбільш дивовижних робіт-переможців.

«Озеро світла», автор — Том Рей. Фотографія Чумацького Шляху, що підіймається з-за вершини гори Кука — найвищої точки Нової Зеландії.

Фотографія «Озеро світлам, автор — Том Рей.

«Атмосферний феєрверк», автор — Жюльєн Лутен. На цьому знімку можна побачити дугу Чумацького Шляху над середньовічним замком у Франції. Різнокольорові хмари — це феномен, відомий як власне світіння атмосфери. Він виникає внаслідок хімічних реакцій, що відбуваються на великих висотах.

Фотографія «Атмосферний феєрверк», автор — Жюльєн Лутен.

«Час снів у Мунго», автор — Джон Раттер. Цей схожий на марсіанський ландшафт, насправді знаходиться на березі висохлого австралійського озера Мунго. Там були знайдені найстаріші останки людей в Австралії. Знімок дає змогу уявити, що бачили перші австралійці, дивлячись на нічне небо.

Фотографія «Час снів у Мунго», автор — Джон Раттер.

«Дорога в зимовий рай», автор — Андреа Курці. Знімок був зроблений на гірському перевалі Пассо Джау в Доломітових Альпах.

Фотографія «Дорога в зимовий рай», автор — Андреа Курці.

«Ясне вітання», автор — Франческо Далл’Ольмо. На цій фотографії можна побачити чудову смугу Чумацького Шляху над гірським озером Лагуна-де-лос-Трес у Патагонії.

Фотографія «Ясне вітання», автор — Франческо Далл’Ольмо.

«Царство Перуна», автор — Тервел Куцев. Цей знімок був зроблений на території болгарського гірського масиву Пирин. Він отримав назву на честь бога грому Перуна. У центрі знімка – гора Вихрен, яка вважалася його троном. Її вершина, немов корона, обрамлена Чумацьким Шляхом.

Фотографія «Царство Перуна», автор — Тервел Куцев.

«Цвітіння пустелі», автор — Марцин Заєць. Польові квіти розкриваються перед групою вулканів під назвою «Три сестри» в парку Гоблін-Веллі в штаті Юта. Він розташований далеко від великих міських центрів і тут одне з найтемніших небес у США. Не дивно, що Чумацький Шлях вийшов настільки «соковитим» і виразним.

Фотографія «Цвітіння пустелі», автор — Марцин Заяць.

«Хатина Блафф», автор — Рейчел Робертс. На фото можна побачити самотню хатину Блафф у новозеландських Південних Альпах. Це одне з найбільш важкодоступних місць на острові, розташоване далеко від цивілізації. Тому, нічне небо тут особливо темне — а Чумацький Шлях особливо яскравий.

Фотографія «Хатина Блафф», автор — Рейчел Робертс.

Решту знімків можна подивитися на сайті конкурсу.

Минула неділя виявилася найспекотнішим днем в історії Землі
Як від Землі до Місяця: астрофотограф зазнімкував величезний протуберанець
Зображення від українського аматора стало фото дня у NASA
«Зрізати шлях» до Венери: JUICE готується до історичного подвійного прольоту Місяця та Землі
Небезпека для астронавтів: ліки швидко зіпсуються під час подорожі до Марса
Рекордне число супутників і космічного сміття: ESA опублікувала звіт про ситуацію на навколоземній орбіті
Магнітне поле: які планети насправді придатні для життя
Обсерваторія Chandra відзначає 25 років у космосі колекцією приголомшливих світлин Всесвіту
Геомагнітна тривога: вчені попередили про полярні сяйва 24 липня
Тариф Starlink за 1,25 млн доларів пропонує доступ до інтернету на швидкості 8 Гбіт/с