Людство будує «чорну скриньку» на випадок загибелі цивілізації

На гранітній рівнині західного узбережжя Тасманії (Австралія) буде збудована неруйнівна «чорна скринька» людської цивілізації. Мета проєкту: записувати «кожний наш крок», який спричинив кліматичну катастрофу Землі. Це допоможе майбутнім поколінням чи навіть новим цивілізаціям зрозуміти причину загибелі сучасного людства, повідомляє CNET.

Earth's Black Box
Проєкт Earth’s Black Box

Earth’s Black Box очолює компанія маркетингових комунікацій Clemenger BBDO у співпраці з дослідниками Університету Тасманії. Наразі проєкт перебуває на стадії будівництва, яке завершиться на початку 2022 року.

Конструкція буде розміром із міський автобус. Її корпус повністю виконаний зі сталі завтовшки 7,62 см і обладнаний сонячними батареями. Внутрішній простір заповниться накопичувачами, які збиратимуть дані, пов’язані зі зміною клімату, такі як рівень вуглекислого газу в атмосфері та середні температури. Крім того, використовуючи алгоритм, «чорна скринька» автоматично записуватиме публікації в соціальних мережах та новини, пов’язані зі зміною клімату.

Чорна скринька
«Чорна скринька» буде схована подалі від людей. Фото: Earth’s Black Box

За оцінками розробників, сховище заповнюватиметься впродовж 30-50 років, після чого буде запечатане і залишиться на поверхні планети для нащадків. Дослідники сподіваються, що віддалене розташування «чорної скриньки» (приблизно за чотири години їзди від найближчого великого міста) буде стримуючим фактором від вандалізму чи саботажу.

Якщо судний день одного разу настане через кліматичну катастрофу або іншу руйнівну силу, в людства залишиться пам’ятник про своє минуле існування. Окрім того, вчені й раніше готувалися до катастроф. Наприклад, було збудоване гігантське сховище насіння, приховане в норвезькій кризі, а в Австралії є власний заморожений «Ковчег Ноя», який потенційно може запобігти зникненню унікальної флори континенту.

Раніше ми пояснювали, чому людство досі не підкорило Марс.