LRO зазнімкував запасне місце посадки Apollo 11

20 липня 1969 року місячний модуль космічного корабля Apollo 11 з астронавтами Нілом Армстронгом та Едвіном Олдріном (Neil Armstrong, Edwin Aldrin) здійснив історичну посадку в південно-західній частині Моря Спокою.

Це відносно плоска ділянка, розташована біля самого екватора Місяця. Там немає великих кратерів, значних височин або обривів. Одразу після посадки Армстронг вимовив знамениту фразу: «Х’юстон, говорить База Спокою. «Орел» сів».

Однак, якби все склалося інакше, фраза могла б прозвучати інакше: “Х’юстон, говорить База Бур. «Орел» сів». Річ у тім, що ділянка в Море Спокою була хоч і основним, але аж ніяк не єдиним районом, куди міг сісти Apollo 11. Загалом NASA вибрала три можливих місця посадки. Крім локації в Море Спокою, що отримала позначення Site 2, до списку також увійшли розташована практично в центрі місячного диска ділянка в Центральній Затоці (Site 3) і ділянка в південно-східному районі Океану Бур (Site 5). Екіпаж Apollo 11 відпрацьовував висадку в кожному з цих трьох районів.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №2 (177) 2020

До товару

Карта, що позначає райони, відібрані для посадки місій Apollo 11 і Apollo 12. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Підсумковий вибір місця посадки визначався не тільки рельєфом поверхні, а й часом пуску ракети Saturn V. Річ у тім, що місячний модуль мав здійснити посадку рано вранці, коли Сонце перебувало зовсім невисоко над горизонтом. Це давало змогу уникнути трьох проблем: сонячне світло менше сліпило б астронавтів, температура поверхні була б відносно невисокою, а каміння і височини, що становили потенційну загрозу, відкидали б довгі та добре помітні тіні, що значно полегшило б процедуру посадки.

Якби з якихось причин запуск Apollo 11 не здійснили 16 липня 1969 року, наступне стартове вікно відкривалося 18 липня. У цьому разі місячний модуль мав сісти в Центральній Затоці. За ще одного перенесення старт відбувся б 21 липня, а місце посадки «пересунулося» б в Океан Бур.

З нагоди 50-річчя місії Apollo 11 автоматичний апарат LRO зазнімкував запасний район посадки експедиції в Океані Бур, розташований за 1980 км на захід від «Бази Спокою». Ширина зображеної області становить 2090 м, діаметр найбільшого кратера в правому нижньому кутку знімка — близько 100 м.

Запасний район посадки місії Apollo 11. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Варто зазначити, що спочатку Site 5 також був запасним місцем посадки для експедиції Apollo 12. Однак надалі NASA змінила план місії. У підсумку друга місячна експедиція висадилася на околиці Моря Пізнаного (Mare Cognitum) поруч з апаратом Surveyor 3.

За матеріалами http://lroc.sese.asu.edu

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів