LRO зазнімкував місячну «змію»

Представлене зображення було отримано апаратом LRO. Воно демонструє фрагмент дивної звивистої формації, яка немов змія простяглася крізь Океан Бур.

Лавова трубка, що обвалилася, в Океані Бур. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Загальна довжина цієї «змії» становить 48 км, вона розташована неподалік від 6-кілометрового кратера Груйтуйзен К. Структура являє собою ланцюжок, що складається з гребенів, еліптичних і вигнутих ям. Але що це таке? Вчені підозрюють, що перед нами ніщо інше, як лавова трубка, що обвалилася.

Лавові трубки утворюються внаслідок виверження базальтової лави, коли вона остигає й покривається кіркою. Ця кірка ізолює лаву, дозволяючи їй текти далі на великі відстані. Через деякий час, можливо, внаслідок сейсмічних подій або удару метеорита, лавові трубки можуть зазнати руйнування. У результаті вздовж її річища утворюється ланцюжок ям.

Лавова трубка, що обвалилася, в Океані Бур. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

У випадку зі зазнімкованою LRO структурою, джерелом лавового потоку може бути велике кратероподібне утворення неправильної форми, яке можна побачити в лівому верхньому кутку знімка. За оцінками планетологів, загальна ширина трубки сягає 500 метрів.

Оскільки місячна поверхня зазнає сильних перепадів температур, а також піддається впливу космічного випромінювання та ударам метеоритів, деякі інженери вважають, що саме лавові трубки є найкращим місцем для створення баз. Можливо, в майбутньому, одна з таких структур стане домівкою для місячних колоністів.

За матеріалами https://www.lroc.asu.edu

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine