Апарат LRO, що перебуває на орбіті навколо Місяця, надіслав цікаве зображення. Воно демонструє красиву гру світла і тіні всередині молодого кратера, розташованого поблизу південного полюса супутника.

Більшість місячних кратерів, особливо найбільших, мають вік, що обчислюється мільярдами років. Вони утворилися задовго до того, як земне життя вибралося з океану і почало підкорювати сушу.
Зрозуміло, з цього правила є і винятки. Одним із них є знаменитий кратер Тихо, який добре помітний навіть у бінокль або невелику підзорну трубу. Він утворився 109 млн років тому за часів динозаврів.

Ще молодший кратер зображений на представленому знімку, зробленому зондом LRO. У нього поки що немає власної назви. Безіменна ударна формація розташована в південному приполярному регіоні Місяця і межує з 19-кілометровим кратером Бейлі-О. Її діаметр становить 10 км, глибина — 2,2 км.

Хоч у сфотографованого LRO кратера і немає назви, він представляє значний інтерес через свою молодість. На це вказує «різкість» його структур і зовсім невелика кількість кратерів, що покривають його. За оцінками астрономів, вік формації становить не більше двох мільйонів років. Вона може бути такою ж молодою, як кратер Бруно, розташований на зворотному боці Місяця.
LRO зазнімкував кратер незабаром після сходу Сонця, коли дно ще не було освітлене сонячними променями. Завдяки цьому на фото можна побачити вельми гарну гру світла й тіні та безліч невеликих деталей як усередині вирви, так і поруч із нею.
Раніше ми розповідали про те, як метеорит допоміг визначити вік найбільшого місячного кратера.
За матеріалами LROC