LRO не вдалося знайти «Вікрам»

Увечері 6 вересня посадкова платформа «Вікрам», що відокремилася від індійського автоматичного апарата «Чандраян-2», розпочала спуск на Місяць. На її борту розміщувався комплект наукових інструментів, а також перший індійський місяцехід «Праг’ян». Однак на висоті всього двох кілометрів від поверхні, Центр управління втратив контакт із платформою. Попри всі зусилля, фахівцям місії так і не вдалося відновити з нею зв’язок.

Через кілька днів Індійська організація космічних досліджень (ISRO) заявила про те, що орбітальний модуль місії «Чандраян-2» зумів виявити «Вікрам». Положення платформи було ідентифіковано на теплових знімках місячної поверхні, отриманих за допомогою інфрачервоного спектрометра IIRS.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Шкарпетки Космічна Капібара – Маленькі Капі

До товару

Втім, ISRO так і не опублікувала цих зображень. Так само організація досі не зробила жодних конкретних заяв з приводу причини втрати «Вікрама». У зв’язку з цим багато хто покладав надію на американський апарат LRO. 17 вересня він здійснив проліт над імовірним місцем падіння платформи і зробив детальні знімки місячної поверхні.

Апарат LRO (концепт). Джерело: NASA

На жаль, судячи з усього, американському зонду не вдалося знайти «Вікрам». У момент прольоту Сонце вже хилилося до заходу. Згідно із заявою співробітників місії, на переданих зображеннях навіть невеликі нерівності відкидають на поверхню довгі тіні, які, ймовірно, приховали місце падіння «Вікрам». Наступного разу LRO пролетить над цією ділянкою 14 жовтня, коли умови освітлення будуть сприятливішими. Це дає надію на те, що йому все ж вдасться виявити індійський посадковий апарат.

Варто зазначити, що втрачений «Вікрам» уже спровокував скандал усередині ISRO. Один зі співробітників відомства опублікував відкритого листа, в якому, по суті, розкритикував нинішнє керівництво організації та управлінську культуру, що склалася всередині неї.

За матеріалами https://spaceflightnow.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів