Літаючі потяги перевозитимуть вантажі на Місяці

Інженери запропонували використати для транспортування вантажів на Місяці маглеви. Ці летючі потяги можуть рухатися завдяки силі відштовхування магнітів. Розробники кажуть, що жодних проблем з енергопостачанням не виникне.

Літаючі потяги на Місяці
Літаючі потяги на Місяці. Джерело: phys.org

Літаючі потяги для Місяця

Інженери з Лабораторії реактивного руху NASA та компанії SRI International запропонували незвичний спосіб розв’язувати проблему транспортування вантажів на Місяці. Очікується, що у майбутньому, після розгортання бази та виробництва, обсяг перевезень невпинно зростатиме.

Фахівці запропонували використати для перевезення людей та вантажів маглеви. На Землі ці літаючі потяги вже не один рік працюють у тестовому режимі. Проєкт їхнього використання на Місяці отримав назву Flexible Levitation on a Track (FLOAT). Компанія вже продемонструвала можливості левітації малих роботів над магнітними доріжками та отримала від NASA грант.

Ефект магнітної левітації заснований на відштовхуванні однакових полюсів магнітів. На Місяці реалізувати його навіть легше, ніж на Землі. Особливістю проєкту FLOAT буде конструкція доріжок, які дозволятимуть вагонам левітувати.

Як працюватиме система

Доріжка, над якою левітуватимуть місячні потяги, складається з двох основних елементів і одного додаткового. Перший із них являтиме шар графітового покриття, який підтримуватиме візок на висоті приблизно удвічі вищій, ніж кучугури місячного пилу, що здіймаються навколо. Завдяки цьому його вдасться не підіймати у повітря.

Другим обов’язковим елементом буде система електричних контурів, яка створюватиме магнітні поля для приведення потягів у рух. Самі вони не матимуть власної системи керування, усе здійснюватиметься завдяки управлінню самою доріжкою.

Третій необов’язковий елемент являє собою доріжки сонячних панелей, які тягнутимуться вздовж шляхів, над якими літатимуть візочки. Вчені підрахували, що вони зможуть принаймні частково забезпечити систему електроенергією.

Одна з найголовніших переваг проєкту FLOAT полягає у тому, що всі елементи системи будуть виготовлені з гнучких матеріалів, завдяки чому їх можна буде привезти на Місяць у вигляді рулонів і розгорнути там, де вони потрібні.

Інженери також запевняють, що для такої системи навіть пагорби не складатимуть проблеми, адже доріжки зможуть рухати потяги з прийнятною швидкістю навіть за ухилу в 30 відсотків. Проте поки що не відомо, як з’єднувати між собою два окремі рулони, аби отримати з них суцільну доріжку. Науковці працюють над цією проблемою.

У будь-якому разі можна сказати, що FLOAT спробують реалізувати на Місяці ще нескоро. Програма Artemis дійде до посадок і створення постійної бази ближче до 2030 року. Тож розробники планують запускати маглеви на Місяці в середині наступного десятиліття.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine