LeoLabs побудує радар у Новій Зеландії

Аерокосмічний стартап LeoLabs оголосив про досягнення домовленості з урядом Нової Зеландії. Наступного року компанія приступить до будівництва радара з фазованими антенними решітками на Південному острові архіпелагу. Він стане першою подібною спорудою у південній півкулі Землі, яка буде використана для відстеження фрагментів космічного сміття.

Космічний сміття в уявленні художника. Джерело: MIT

На низькій навколоземній орбіті знаходяться тисячі об’єктів штучного походження. Абсолютна більшість із них класифікується, як сміття. Це відпрацьовані супутники, верхні степені ракет, розгінні блоки, уламки, що утворилися в наслідок вибухів космічних апаратів, зіткнень та випробувань протисупутникової зброї, шматочки фарби й захисного покриття і навіть втрачені космонавтами інструменти. Вони становлять дуже серйозну загрозу для техніки. Зіткнення, навіть з невеликим фрагментом сміття, може завдати непоправної шкоди супутникові або космічному кораблю.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Шкарпетки Космічна Капібара – Велика Капі

До товару

Нині існує чимало проєктів (зокрема і приватних) щодо очищення навколоземного простору від сміття. На відміну від подібних ініціатив, LeoLabs вибрав своєю спеціалізацією відстеження та каталогізацію подібних об’єктів. Цю інформацію можна буде використовувати для запобігання зіткнень, кращого розуміння розподілу уламків по орбітах та загальної динаміки сміттєвої популяції.

На цей час LeoLabs має у своєму розпорядженні два радари в США (в Техасі та на Алясці.) В найближчі роки компанія має намір довести їхню кількість до шести. У повністю розгорнутому стані радарна мережа LeoLabs зможе знаходити фрагменти космічного сміття діаметром до 2 см. За оцінками фахівців це дозволить на порядок збільшити кількість відстежувальних об’єктів на низькій навколоземній орбіті.

За матеріалами https://spacenews.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів