L3Harris починає випуск супутників для відстежування гіперзвукових ракет

Компанія L3Harris отримала від американської Агенції космічного розвитку дозвіл на створення 16 нових супутників для спостереження за Землею. Вони будуть призначені для відстежування пусків гіперзвукових ракет.

Супутники L3Harris
Супутники L3Harris. Джерело: L3Harris

L3Harris створить нові супутники

Один із найбільших військових підрядників уряду США L3Harris оголосив 19 грудня, що його проєкт супутників спостереження за ракетами Tracking Layer Tranche 1 пройшов усі технічні перевірки. Агенція космічного розвитку схвалила цей проєкт, і тепер розпочинається виробництво апаратів, головною особливістю яких є можливість відстежувати гіперзвукові ракети.

Агенція космічного розвитку є підрозділом Космічних військ США. Вона опікується створенням багаторівневої супутникової системи Proliferated Warfighter Space Architecture, що складається з кількох компонентів, які мають не тільки моніторити поверхню Землі, а й швидко передавати інформацію про виявлені загрози.

Розробкою одного з компонентів цієї системи під назвою Tracking Layer Tranche 1 і займається L3Harris. Ще 2022 року вони отримали контракт вартістю 700 млн доларів і тепер показали усім, що буде створено за цю суму. Загалом система складатиметься з 16 апаратів.

Відстежування гіперзвукових ракет

Основним завданням Tracking Layer Tranche 1 є відстежування гіперзвукових крилатих ракет. Ці апарати мають швидкість до 15 тис. км/год. Їх активно розробляють основні супротивники США — КНР та росія, й американські військові вважають їх чи не найбільшою загрозою для себе. Про те, як цей тип озброєння використовує росія в Україні, можна дізнатися у цій статті.

Аби зменшити цю загрозу, L3Harris і створює свої супутники. Вони вже створили чотири апарати, які мали бути запущені ще цьогоріч, однак через низку проблем старт перенесений на 2024 рік.

Загалом усі супутники Tracking Layer Tranche 1 мають опинитися у космосі до кінця 2025 року. Крім L3Harris, їх за окремим контрактом також виробляє Raytheon RTX.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine