Китайський супутник небезпечно зблизився з російським сміттям

У вівторок, 18 січня, китайський супутник «Циньхуа» небезпечно зблизився з уламками, що утворилися внаслідок випробування Росією протисупутникової ракети. Її тестування відбулося у листопаді 2021 року. Але сміття, що тоді утворилося, й досі загрожує космічним апаратам і пілотованим місіям.

Частину цього космічного сміття породив російський вибух
Космічне сміття на орбіті Землі. Джерело: www.independent.co.uk

Російський уламок ледь не пошкодив супутник

Англомовне китайське видання Global Times повідомляє, що у вівторок, 18 січня, до китайського наукового супутника «Циньхуа» небезпечно наблизилися космічні уламки. Вони утворились у листопаді 2021 року під час випробування Росією протисупутникової ракети та становлять небезпеку для решти апаратів.

Цього разу «Циньхуа» зблизився з російським сміттям на відстань 14,5 м. Це викликало неабияке занепокоєння як у китайських, так і в американських експертів із космічної безпеки. Така відстань — це майже впритул за космічними мірками, а кожне зіткнення з уламками на такій швидкості може бути останнім для супутника.

З моменту проведення випробування протисупутникової зброї інші держави засуджують Росію за безвідповідальність цієї акції. Самі ж росіяни продовжують запевняти, що уламки не становлять загрози для супутників і орбітальної станції. Однак події з китайським апаратом вчергове змушують усіх у цьому сумніватися.

Чому російські випробування досі небезпечні

Росія — не перша держава, яка збиває супутник ракетою з поверхні Землі. До неї те саме робили США та Китай. Але відбувалося це ще у 1990-ті. Тоді й супутників на орбіті було менше, і небезпеку від уламків уявляли інакше.

І хоча ВКС Росії у листопаді вразили свій власний старий супутник, цей вибух створив загрозу для всіх об’єктів на орбіті. І ця загроза нікуди не зникла. Бо внаслідок вибуху утворилося близько 1500 уламків, і деякі з них досі кружляють навколо Землі. А Росія продовжує всіх переконувати, що мала повне право здійснювати ці випробування.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада