Китайський супутник небезпечно зблизився з російським сміттям

У вівторок, 18 січня, китайський супутник «Циньхуа» небезпечно зблизився з уламками, що утворилися внаслідок випробування Росією протисупутникової ракети. Її тестування відбулося у листопаді 2021 року. Але сміття, що тоді утворилося, й досі загрожує космічним апаратам і пілотованим місіям.

Частину цього космічного сміття породив російський вибух
Космічне сміття на орбіті Землі. Джерело: www.independent.co.uk

Російський уламок ледь не пошкодив супутник

Англомовне китайське видання Global Times повідомляє, що у вівторок, 18 січня, до китайського наукового супутника «Циньхуа» небезпечно наблизилися космічні уламки. Вони утворились у листопаді 2021 року під час випробування Росією протисупутникової ракети та становлять небезпеку для решти апаратів.

Цього разу «Циньхуа» зблизився з російським сміттям на відстань 14,5 м. Це викликало неабияке занепокоєння як у китайських, так і в американських експертів із космічної безпеки. Така відстань — це майже впритул за космічними мірками, а кожне зіткнення з уламками на такій швидкості може бути останнім для супутника.

З моменту проведення випробування протисупутникової зброї інші держави засуджують Росію за безвідповідальність цієї акції. Самі ж росіяни продовжують запевняти, що уламки не становлять загрози для супутників і орбітальної станції. Однак події з китайським апаратом вчергове змушують усіх у цьому сумніватися.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Чому російські випробування досі небезпечні

Росія — не перша держава, яка збиває супутник ракетою з поверхні Землі. До неї те саме робили США та Китай. Але відбувалося це ще у 1990-ті. Тоді й супутників на орбіті було менше, і небезпеку від уламків уявляли інакше.

І хоча ВКС Росії у листопаді вразили свій власний старий супутник, цей вибух створив загрозу для всіх об’єктів на орбіті. І ця загроза нікуди не зникла. Бо внаслідок вибуху утворилося близько 1500 уламків, і деякі з них досі кружляють навколо Землі. А Росія продовжує всіх переконувати, що мала повне право здійснювати ці випробування.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів