Китайський стартап здійснив суборбітальний пуск

Китайський аерокосмічний стартап I-Space оголосив про успішне випробування твердопаливної суборбітальної ракети SQX-1Z (Hyperbola-1Z). Вона була запущена 5 вересня із космодрому Цзюцюань. Згідно з повідомленням компанії, її політ тривав 450 секунд, під час якого вдалося досягти висоти 108 км.

На борту носія перебували три апарати, створені на базі платформи Cubesat. Повідомляється, що один з них здійснив спуск на парашуті; доля двох інших невідома. Китайські ЗМІ називають ці апарати супутниками, однак це неправильно. Щоб стати супутником, мало просто досягти космічного простору — необхідно ще й розвинути швидкість, що дорівнює першій космічній (близько 8 км/c) або її перевищує. В цьому випадку об’єкт зможе залишитися на орбіті та зробити хоча б один виток навколо Землі.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №2 (177) 2020

До товару

SQX-1Z може розвинути максимальну швидкість близько 1,6 км/c, що абсолютно недостатньо для виведення вантажу на орбіту. Довжина ракети становить 9 м, діаметр – 1 м. Імовірно, на ній використовуються двигуни, взяті від балістичних ракет DF-11 або DF-15.

Про компанію I-Space відомо не так вже й багато. Вона була заснована у 2016 р. і цього року здійснила два суборбітальні запуски ракети SQX-1Z. Перший відбувся 5 квітня з острова Хайнань. Як і більшість її аерокосмічних конкурентів, I-Space планує побудувати надлегкий носій, призначений для виведення на низькі навколоземні орбіти малих супутників. Його випробування заплановане на наступне літо.

ЗА матеріалами: https://gbtimes.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів