Китайський орбітальний форпост: супутник зазнімкував станцію «Тяньгун»

Компанія HEO опублікувала знімок, зроблений супутником BlackSky. На ньому можна побачити китайську орбітальну станцію «Тяньгун».

Китайська орбітальна станція «Тяньгун». Джерело: BlackSky

HEO спеціалізується на знімкуванні різних космічних об’єктів — від супутників, що працюють, до фрагментів космічного сміття. Ці дані можуть використовуватися для оцінки їхнього стану і ступеня небезпеки. У минулому компанія вже публікувала демонстраційні знімки, на яких можна було побачити МКС, телескоп Hubble і відпрацьований ступінь японської ракети. Тепер цей список поповнився станцією «Тяньгун».

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Базовий модуль «Тяньгун» був запущений 2021 року. Пізніше до нього додали два лабораторні відсіки. Наразі маса орбітального форпосту КНР становить близько 65 тонн, герметичний об’єм — 340 м³. Станція є постійно населеною з 2022 року, її штатний екіпаж складається з трьох осіб. Під час зміни екіпажу «Тяньгун» може забезпечити перебування шести осіб на своєму борту.

Знімок «Тяньгун» зробив супутник BlackSky з дистанції 83 км. Його роздільна здатність становить 0,17 м/піксель. На світлині добре видно як саму станцію, так і два пристиковані до неї космічні кораблі: «Шеньчжоу-19» (угорі) і «Тяньчжоу-8» (внизу). «Шеньчжоу-19» доставив на борт «Тяньгун» учасників її восьмої експедиції. «Тяньчжоу-8» — це корабель постачання.

У майбутньому КНР планує розширити «Тяньгун» шляхом додавання до неї нових модулів. Зі станцією також періодично стикуватиметься автономний телескоп «Сюньтянь» з метою його обслуговування, ремонту та заміни наукових інструментів. Його запуск запланований на 2026 рік.

Новини інших медіа
Як досягти Марса та Церери за один політ
James Webb виявив приховану чорну діру в сусідній галактиці
Великий сюрприз: астрономи виявили планету на полярній орбіті навколо пари дивних зір
Танення льодовиків могло спричинити прискорення дрейфу континентів
Зміна траєкторії ракети Falcon 9 «украла» дані космічного експерименту
Зі швидкістю цунамі: піщаний апокаліпсис на Землі помітно навіть із космосу
Космічна скарбниця: Hubble зазнімкував кулясте скупчення
Темна матерія все ж може видавати себе при взаємодії зі світлом
Мільйон градусів: місія Solar Orbiter отримала унікальний портрет Сонця
Чи справді телескоп James Webb може знайти життя у космосі?