Китайська місячна ракета здійснить перший політ у 2026 році

Нова китайська ракета «Чанжен-10А» здійснить перший політ у 2026 році. Це стане важливим кроком на шляху в прагненні Піднебесної висадити людей на Місяць.

Можливий дизайн лінійки китайських ракет «Чанжен-10» і «Чанжен-10A».
Джерело: @CNSpaceflight

Модель ракети «Чанжен-10А» буде представлена на авіасалоні в Чжухаї на півдні Китаю, який відкриється 12 листопада. Згідно з повідомленням газети Science and Technology Daily, що є офіційним виданням Міністерства науки та технологій КНР, дебютний запуск ракети запланований на 2026 рік,
«Чанжен-10А» має довжину 67,4 метра і діаметр 5,0 метрів. Її перший ступінь має можливість повторного використання. Його використовуватимуть для запуску космічного корабля нового покоління до орбітальної станції «Тяньгун». При місіях з поверненням першого ступеня її максимальна вантажопідйомність становить 14,2 тонни.
Введення «Чанжен-10А» в експлуатацію стане ключовим кроком для реалізації більш масштабних амбіцій Піднебесної. Річ у тім, що потужніша триступенева модифікація носія, відома під позначенням «Чанжен-10», яка перебуває в розробці, стане основною робочою конячкою китайської місячної програми. Довжина цієї ракети становитиме 92 метри, вона зможе відправити до 27 тонн вантажу до Місяця. Це можна порівняти з можливостями американської надважкої ракети SLS. Влітку цього року китайські інженери здійснили успішне пропалення прототипу її першого ступеня.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 2023 (189)

До товару

Зовнішній вигляд спускального місячного апарата «Ланьюе». Джерело: CNSA

Для того, щоб висадити людей на Місяць, Китай планує залучити дві ракети «Чанжен-10». План польоту має такий вигляд. Одна з ракет виведе на орбіту навколо Місяця космічний корабель «Менчжоу» з тайконавтами, а інша — спускальний апарат «Ланьюе». Вони зістикуються, після чого два тайконавти спустяться на поверхню, а третій залишиться на орбіті. Учасники експедиції проведуть на Місяці шість годин, після чого здійснять зліт, приєднаються до свого колеги на місячній орбіті та повернуться на Землю.
Нагадаємо, що NASA планує висадити людей на Місяць у межах місії Artemis III. Наразі її реалізація запланована на 2026 рік. Але через низку складнощів як із технікою, так і наземною інфраструктурою, ця дата практично неминуче буде перенесена. Тож у Китаю є цілком реальний шанс випередити США в місячних перегонах 21 століття.

За матеріалами Spacenews

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів