Китайці досліджують у космосі стародавні мікроорганізми

Китайські астронавти на космічній станції «Тяньгун» експериментують з археями. Ці стародавні мікроорганізми виникли ще на самому початку існування Землі, й науковці підозрюють, що вони могли б вижити у космосі.

Китайські астронавти на борту «Тяньгун»
Китайські астронавти на борту «Тяньгун». Джерело: CCTV

Археї на борту «Тяньгун»

Астронавти китайської місії «Шеньчжоу-18» зараз перебувають на космічній станції «Тяньгун» і серед інших експериментів вивчають стародавні мікроорганізми. Точніше, мова про археї — крихітні анаеробні істоти, які живуть, виділяючи метан.

Археї з’явилися на самому світанку існування життя на Землі, коли в атмосфері практично не було кисню, а на її поверхню падали потоки жорсткого випромінювання. Тож вчені вважають, що вони могли б вижити й у космосі. Принаймні Марс, який тоді мало чим відрізнявся від Землі, міг би стати їхньою домівкою.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Власне, саме зі змінами умов існування на більш жорсткі у порівнянні з тими, що існують на Землі, й експериментують зараз Є Гуанфу та його колеги Лі Цун та Лі Гуансу. Контейнер з археями прибув на станцію на борту транспортного корабля «Тяньчжоу-7». Спочатку його помістили на спеціальну центрифугу, та ось зараз справа дійшла до експериментів із ним.

Експерименти з археями й не тільки

Археями в космосі цікавляться не лише китайці. Аналогічний експеримент проводився і на МКС. Усім дуже кортить дізнатися, чи варто шукати життя на Марсі.

Тим часом на «Тяньгун» проводяться не тільки біологічні експерименти, але й фізичні. Астронавти досліджують властивості рідин, згоряння речовин у закритих контейнерах і багато чого ще. Загалом життя на «Тяньгун» дуже нагадує те, що відбувається на МКС.

Китай завершив будівництво своєї станції ще у 2022 році, й відтоді там постійно перебувають астронавти. КНР намагається зробити «Тяньгун» значним науковим центром і всіляко намагається залучити до програм досліджень іноземців.

За матеріалами www.space.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів