Китай запустить п’ять космічних телескопів для пошуку екзопланет

Китай планує запустити масив із п’яти космічних апаратів з метою пошуку потенційно населених екзопланет. Концепт проєкту під назвою «Мійін» був анонсований на одному із заходів, присвячених дню космонавтики КНР (він відзначається 24 квітня).

Екзопланети в уявленні художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech/R. Hurt (IPAC)

Автори проєкту «Мійін» сподіваються запустити формацію з п’яти апаратів у точку Лагранжа L2 системи Сонце — Земля. Вона складатиметься з чотирьох інфрачервоних телескопів, а також об’єднувача їхніх світлових потоків. Апарати розташовуватимуться на дистанції від 30 до 400 метрів один від одного. За допомогою інтерферометричних методів, вчені зможуть домогтися отримання знімків з високою кутовою роздільною здатністю, що дає змогу отримувати прямі зображення екзопланет, які перебувають у радіусі 65 світлових років від Сонця.

Крім пошуків екзопланет, телескопи «Мійін» також зможуть використовуватися і для інших цілей. Серед них вивчення протопланетних дисків і активних галактичних ядер.

За оцінками фахівців, пропонована просторова роздільна здатність китайської обсерваторії становитиме 0,01 кутової секунди. Це, щонайменше, можна порівняти з характеристиками обсерваторії HWO, яка розробляється NASA. Останню передбачається оснастити шестиметровим дзеркалом і коронографом, що дасть їй змогу знімкувати потенційно населені екзопланети в радіусі 80 світлових років від Сонця. При цьому, якщо обсерваторія NASA буде запущена у 2040-х роках, то китайський мисливець за екзопланетами може бути реалізований значно раніше.

За словами авторів проєкту «Мійін», у разі отримання необхідного фінансування, вже у 2024 році вони готові провести орбітальні випробування технології, за яким розпочнуться експерименти на станції «Тяньгунь». Перший прототип телескопа може бути запущений у 2027 році, а розгортання всього масиву відбудеться 2030 року. Надалі він може бути збільшений, шляхом додавання нових телескопів.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Сезонні примхи Сатурна: на планеті знайшли ключ до розуміння погоди газових гігантів
Доповнена реальність допомагає інженерам будувати космічні апарати
Супутник побачив цвітіння води поблизу Гренландії
Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію