Китай розширюватиме свою космічну станцію

Китайська космічна станція «Тяньгун», будівництво якої завершилося в листопаді, може бути розширена. Посадові особи Піднебесної говорять про це у зв’язку з можливою підготовкою астронавтів інших країн.

Роботи на базовому модулі «Тяньгун» у 2021 році
Роботи на базовому модулі «Тяньгун» у 2021 році. Джерело: CMSA/CCTV/Chinese Academy of Sciences

Розширення станції «Тяньгун»

У листопаді Китай завершив складання своєї орбітальної станції «Тяньгун», додавши до неї третій блок. Заміна екіпажу, яка сталася після цього, ознаменувала момент, коли цей орбітальний аванпост став постійно населеним.

Але, як виявилося, Китай цілком може продовжити розширення станції. Принаймні, про це заявив Ван Сян, командувач системою «Тяньгун» у Китайській академії космічних технологій (CAST). Сталося це 4 грудня, після повернення на Землю екіпажу «Шеньчжоу-14».

«Дотримуючись нашого поточного дизайну, ми можемо у майбутньому запустити модуль розширення для стикування з передньою частиною космічної станції, який нестиме новий вузол для стикування з наступними космічними апаратами».

Майбутня міжнародна співпраця

Ван Сян не сказав, чи схвалений проєкт розширення станції. Однак зазначив, що додаткові модулі могли б забезпечити більший комфорт екіпажам, якщо Китай почне запускати у космос більше людей.

Це може бути пов’язано з обіцянками Піднебесної зробити «Тяньгун» міжнародною станцією. Про це ще навесні говорив перший китайський астронавт Ян Лівей, який зараз обіймає посаду заступника керівника пілотованої космічної програми країни.

Пізніше китайські чиновники заявляли про можливість комерційного використання «Тяньгун». Але поки що далі планів справа не просувається. Єдине розширення «Тяньгун», яке точно відбудеться, — це запуск космічного телескопа «Сюньтянь», який стане її відокремленою частиною. Його виведуть на орбіту не раніше, ніж наприкінці 2023 року.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна