Китай пропонує США більше комунікувати у космічній галузі

Китай заявляє про свою відкритість до комунікацій зі США у галузі підтримання безпеки в космосі. Питання про це виникло у зв’язку з двома небезпечними зближеннями супутників Starlink із космічною станцією «Тяньгун» у 2021 році.

Космічна станція, яку експлуатує Китай
Космічна станція, яку експлуатує Китай. Джерело: news.cgtn.com

Китай заявляє про відкритість

10 лютого прес-секретар китайського міністерства зовнішніх справ Чжао Ліцзянь заявив про відкритість КНР до прямого і прозорого спілкування із Сполученими Штатами у галузі космічної безпеки. Він наголосив, що такі прямі комунікації були б не тільки можливими, але й бажаними.

Пов’язано це з двома випадками, коли у 2021 році супутники системи Starlink небезпечно наближалися до китайської космічної станції, й це становило небезпеку для людей на борту. Як стверджується китайською стороною, вони тоді діяли згідно з п’ятою статтею угоди про космос і повідомили ООН.

Також Китай неодноразово звертався з відповідними запитами до США, але відповіді так і не отримав. Принаймні так стверджують самі представники Піднебесної. У зв’язку з цим вони заявляють про свою готовність налагодити надійний канал зв’язку з NASA. Це має запобігти подібним ситуаціям у майбутньому.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №6 2021 (187)

До товару

Що говорять США

Своєю чергою, американці не згодні з таким трактуванням минулорічних подій. Постійне представництво США при Організації Об’єднаних Націй заявляє, що не знає про жодні повідомлення Китаю щодо супутників Starlink-1095 і Starlink-2305. Крім того, вони наводять аналіз щодо того, що ці зближення не були небезпечними.

За безпеку супутників Starlink безпосередньо відповідають представники SpaceX. І вони заявляють, що їм складно зв’язуватися з КНР щодо подібних речей. Для цього спочатку доводиться звертатися до Держдепартаменту США. І вони не впевнені, куди далі потрапляє ця інформація. Вся система виглядає громіздкою та неефективною. Представники компанії просто не знають, до кого в Китаї можна звернутися напряму. Крім того, у компанії сумніваються, що саме їхні супутники становлять найбільшу небезпеку для станції.

За матеріалами: spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів