Китай планує розширити космодром Веньчан

Китай планує розширити космодром Веньчан. Це дозволить йому збільшити щорічну кількість орбітальних пусків та забезпечить необхідну підтримку для майбутніх місячних місій.

Новітній космодром Китаю

Веньчан розташований на острові Хайнань. Це найсучасніший космодром Китаю — його будівництво було завершено у 2014 році, він здійснив свій перший пуск у 2016 році. Крім того, це найпівденніший космодром Піднебесної (він розташований на 19° пн. ш.) і єдиний з її космічних центрів, розташованих на березі моря.

Космодром Веньчан. Джерело: Xinhua

Це є важливою перевагою. Близькість до екватора дозволяє ракетам розвивати велику швидкість, що, своєю чергою, збільшує корисне навантаження, яке виводиться на орбіту. А наявність океану дає можливість розв’язати проблему безпечної утилізації відпрацьованих бічних прискорювачів та перших ступенів. Крім того, на відміну від внутрішньоконтинентальних космодромів, габарити ракет, що запускаються з території Веньчана, не прив’язані до можливостей залізничної мережі. Для їхнього доставлення на острів застосовуються кораблі, що дозволяє використовувати носії більшого діаметра.

Розширення космодрому Веньчан

В цей час Веньчан приймає від 6 до 8 пусків на рік. Але вже найближчим часом це зміниться. За словами Чжуна Веньаня (він обіймає посаду головного інженера космічного центру Січань та займається керуванням будівництва Веньчана), вже за кілька років космодром забезпечуватиме по 20 – 30 пусків на рік.

Аерофотографія та супутникові знімки демонструють сліди активних будівельних робіт, що ведуться на космодромі. Після їх завершення Веньчан зможе підтримувати пуски низки нових носіїв. Йдеться про ракету, яка використовуватиметься для виведення на орбіту нового пілотованого космічного корабля, а також надважкої ракети «Чанчжен-9», залученої для будівництва Міжнародної наукової станції на південному полюсі Місяця. Космодром також матиме додаткові пускові майданчики, призначені для комерційних компаній.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine