Китай хоче розробити зброю проти супутників Starlink, а на аукціон виставили переварений тарганами місячний пил: дайджест новин

Підбірка космічних новин до сніданку: Наприкінці травня можна буде почути метеоритний дощ на радіо. Американський стартап хоче створити центр зберігання резервних даних на Місяці, а Пекін планує посадити автоматичний апарат поблизу його затемнених областей.

Китай націлився на постійно затінені райони на південному полюсі Місяця

Пекін планує посадити космічний апарат біля постійно затінених областей поблизу південного місячного полюса, щоб досліджувати потенційну присутність ресурсів, які «застрягли» у кратерах. Дослідники з Ключової лабораторії інформатики електромагнітних хвиль Університету Фудань опублікували в Journal of Deep Space Exploration статтю про вибір місця посадки в постійно затінених областях (PSR) на Місяці, вказавши, що китайська місія «Чан’е-7» спробує високоточна посадка з фіксованою точкою. освітленої сонцем області, як край кратера біля південного полюса Місяця.

Астрономи знайшли суперземлю поблизу зони населеності її зірки

Маленький рух крихітної зірки виявив присутність «суперземної» екзопланети, що обертається на відстані, близької до зони населеності. Астрономи підтвердили існування поблизу тьмяного червоного карлика під назвою Ross 508, розташованого всього в 36,5 світлових роках від нас (але занадто слабкого, щоб його можна було побачити неозброєним оком), об’єкту, маса якого лише в 4 рази перевищує масу Землі. Зважаючи на те, що ми знаємо про межі планетної маси, цей світ, швидше за все, буде землеподібним чи кам’янистим, а не газоподібним.

Новини ринку

Антена Starlink. Джерело: GeekWire

Філіппіни затвердили плани, згідно з якими вони стануть першою країною у Південно-Східній Азії, що отримає доступ до широкосмугових послуг SpaceX Starlink. 26 травня Національна комісія з телекомунікацій (NTC) схвалила реєстрацію Starlink Internet Services Philippines Inc. — дочірньої компанії SpaceX, що належить Ілону Маску, яка надаватиме послуги супутникового широкосмугового зв’язку на островах архіпелага.

Astroscale отримує кошти на місію з видалення сміття

Astroscale заручилася фінансуванням Європейського космічного агентства (ESA) для демонстраційної місії по усуненню з орбіти того, що, ймовірно, буде супутником OneWeb. Стартап з видалення сміття заявив, що фінансування в розмірі 15 млн євро (16 млн доларів США) дозволить йому завершити проектування свого космічного апарату обслуговування ELSA-m и перейти від виробництва до етапу попередньої інтеграції супутника.

General Dynamics виграє контракт на наземні системи для мегагрупування Агенції космічного розвитку

General Dynamics Mission Systems виграла контракт на 324,5 млн доларів на експлуатацію наземних систем і управління мережевими операціями низькоорбітального угруповання Агентства космічного розвитку. Про це повідомило саме агентство. Семирічний контракт розрахований на 162,9 млн доларів США як базовий рівень з опціонами на 161,5 млн доларів США для створення сегменту наземних операцій та інтеграції (O&I) для угруповання SDA Tranche 1 — коміркової мережі, яка, за прогнозами, матиме до 166 каналів зв’язку й ретрансляції даних, та сенсорні супутники для підтримки військових користувачів по всьому світу. Партнерами General Dynamics за цим контрактом є Iridium, KSAT, Emergent і Raytheon.

Стартап хоче сховати центри обробки даних на Місяці

Стартап Lonestar Data Holdings хоче відправити центри обробки даних на Місяць для резервного копіювання світових даних та забезпечення аварійного відновлення як послуги (DRaaS), йдеться у заяві для преси. Прагнення Lonestar зберігати дані за межами Землі порівнюють із Глобальним сховищем насіння на Шпіцбергені, що є свого роду страховим полісом для людства, спрямованим на захист різноманіття сільськогосподарських культур. Проте замість посівів Лонestar прагне захистити людські знання. І розмістить він їх не на віддаленому арктичному архіпелазі, а в лавових трубках на Місяці.

Зростання космічної галузі може сповільнитись через економіку

Зростаючі економічні проблеми, а також продуктивність деяких космічних компаній можуть уповільнити зростання галузі в найближчі кілька років, попереджають керівники профільних підприємств. Під час панельної дискусії на виставці Space Tech Expo старший віце-президент з глобальних служб запуску в Rocket Lab Ларс Хоффман попередив, що галузь не застрахована від ширших економічних проблем — таких, як збої в ланцюжку постачань, інфляція та можлива рецесія.

Space Force впроваджує стандарти кібербезпеки для комерційних постачальників супутникових послуг

Компанії, які пройшли оцінку кібербезпеки, будуть схвалені, тому їм більше не потрібно проводити індивідуальну оцінку для кожного контракту.

Командування космічних систем розгорнуло новий процес оцінки кібербезпеки комерційних супутникових операторів, які співпрацюють із Міністерством оборони. У межах програми попереднього схвалення активів інфраструктури, або IA-Pre, комерційні постачальники оцінюються на основі їхніх методів та систем кібербезпеки. Ті з них, які проходять контрольний список уряду, потім потрапляють до попередньо затвердженого списку, і їм не потрібно буде заповнювати довгі анкети з кібербезпеки для кожної окремої пропозиції щодо контракту.

Цікаве

Таргани та місячний пил Apollo 11, витягнутий з їхніх шлунків — результат біологічного випробування NASA 1969 року в пошуках небезпечних «місячних жуків». Джерело: RR Auction via collectSPACE.com

На аукціон виставили місячний пил пил з Apollo 11, який з’їли таргани

Продається: один невеликий зразок Місяця, доставлений на Землю в 1969 астронавтами Apollo 11 — першими людьми, які ступили на місячну поверхню.

Багато подорожував і один раз перетравлений. Пил ретельно витягли зі шлунків тарганів. У лот входять троє комах.

Таке оголошення розмістила фірма RR Auction зі штату Нью-Гемпшир, яка спеціалізується на космічних пам’ятних речах. Місячний пил, з’їдений тарганами, є одним із основних лотів аукціону RR «Чудові раритети», що відкрився для торгів у четвер (26 травня) та триватиме до 23 червня.

Пекін заявляє, що супутники Starlink можуть посилити військовий потенціал США. Сподівайся на краще, але готуйся до гіршого. Схоже, такою є позиція Піднебесної. Китайські вчені працюють над способами виведення з ладу та потенційної ліквідації супутників SpaceX Starlink. За сценарієм, який вони відпрацьовують, космічні апарати Маска можуть загрожувати національній безпеці країни, повідомляє газета South China Morning Post. Тому Китаю важливо не допустити потенційного значного посилення військової могутності США.

Наприкінці травня можна буде «падаючі зірки» по радіо

Метеорний дощ може бути мультимедійним досвідом. «Падаючі зірки» з метеорного потоку τ-Геркуліди буде добре видно наприкінці цього місяця. Однак, навіть якщо ви не зможете добре його побачити через хмари або світлове забруднення, «спостерігати» за ним можна іншим способом — слухаючи його по радіо!

Зазвичай, коли приймач налаштований на порожню радіочастоту, ви чуєте тільки шипіння. Але в міру того, як метеори проносяться крізь атмосферу, віддалена чи тиха станція раптово «вискакує» на час від частки секунди до декількох секунд. Ви також можете почути те, що спочатку звучить як хлопок або свист, а потім, коли іонізаційний слід розсіюється, передача швидко зникає. Через свою висоту метеори найкраще відбивають сигнали від станцій на відстані від 1300 до 2100 км від приймача.

Читайте також: У космосі 10 років літатиме прах півсотні людей, Ілон Маск запустив перший у світі «криптосупутник»: дайджест новин

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine