Кривавий Місяць: найкращі знімки місячних затемнень за останні роки

Сьогодні вночі жителі Землі зможуть побачити часткове місячне затемнення. На жаль, воно буде не особливо видовищним. Земна тінь приховає лише 3,5% місячного диска, до того ж умови видимості затемнення в Європі будуть далеко не найкращими.

Часткове місячне затемнення. Джерело: BBC

Приємно те, що 2025 рік у цьому плані буде набагато пліднішим. Жителі Землі побачать відразу два повних місячних затемнення. Одне з них спостерігатиметься в Америці, а інше — в Азії, Австралії та східній Африці. Щоб продемонструвати, наскільки ефектною може бути подібна небесна подія, редакція Universe Space Tech підготувала добірку з найбільш захоплюючих фотографій місячних затемнень за останні кілька років. Вони були зроблені фотографами в різних куточках Землі.

Найкращі знімки місячних затемнень

У травні 2022 року жителі Північної та Південної Америки, Африки та частини Європи змогли побачити найтриваліше у 21 столітті повне місячне затемнення. За ним спостерігали як аматори, так і професійні астрономи та астрофотографи. Одним із них був Ендрю Маккарті. Він зафіксував момент, коли земна тінь уже закрила половину місячного диска і він забарвився в характерний червоний колір, тоді як інша половина все ще була освітлена Сонцем.

Повне місячне затемнення травня 2022 року. Джерело: Andrew McCarthy

Ендрю Маккарті зазнімкував і друге повне місячне затемнення 2022 року, що спостерігалося в листопаді. Знімок був зроблений за допомогою двох телескопів: перший знімкував деталі місячної поверхні, другий — насичені тони, викликані земною тінню.

Повне місячне затемнення листопада 2022 року. Джерело: Andrew McCarthy

Представлений колаж демонструє відразу три типи місячних затемнень — напівтіньове, часткове і повне. Він був складений зі знімків, зроблених фотографом Дьєрдем Сопоньяї за допомогою однакового обладнання в Угорщині (2019 і 2020 рік), а також в Японії (2022 рік). Щоразу місячний диск знімкували з інтервалом у 15 хвилин. Об’єднавши зображення, Сопоньяї отримав форму тіні Землі.

Три типи місячних затемнення. Джерело: György Soponyai

Наступне фото демонструє повне місячне затемнення в травні 2022 року над вежами Дуже Великого телескопа. Щоб отримати це дивовижне зображення, фотографу довелося ретельно підготуватися і провести детальні обчислення місця знімкування. Він встановив камеру за дев’ять кілометрів на схід від гори Параналь — у точці, під час погляду з якої місячний диск, що входить у тінь Землі, на короткий час опинився прямо над вежами телескопів.

Повне місячне затемнення над вежами Дуже Великого телескопа. Джерело: Y. Beletsky (LCO)/ESO

А ось який вигляд мало повне місячне затемнення листопада 2021 року. Знімок увійшов до шорт-листа конкурсу астрофотографії Astronomy Photographer of the Year.

Повне місячне затемнення листопада 2021 року. Джерело: Noah Kujawski

Кривавий Місяць і Плеяди. Знімок був зроблений під час повного місячного затемнення в листопаді 2021 року. Білий ореол навколо Місяця вийшов через тривалу витримку.

Кривавий Місяць і Плеяди. Джерело: Bray Falls

А цей, вельми цікавий колаж, демонструє фази повного місячного затемнення.

Фази повного місячного затемнення. Джерело: Anantha Jois via Getty Images

Приватне місячне затемнення 2019 року. У момент знімкування Місяць був прихований напівпрозорими хмарами, що додало зображенню атмосферності.

Часткове місячне затемнення 2019 року. Джерело: Cristian Fattinnanzi

Напівтіньове місячне затемнення в Китаї.

Напівтіньове місячне затемнення. Джерело: Hailong Qiu

Колаж, що демонструє кольори повного місячного затемнення 2019 року. Зображення складено з 35 знімків, зроблених із трихвилинним інтервалом.

Колаж, що демонструє кольори повного місячного затемнення 2019 року. Джерело: László Francsics

Місячні затемнення можна спостерігати не тільки з поверхні нашої планети, а й із космосу. Ось який вигляд воно має з борту МКС, чия орбіта пролягає на висоті 400 км. Знімок зробила астронавтка Саманта Крістоферетті в травні 2022 року.

Місячне затемнення, вид із МКС. Джерело: Samantha Cristoforetti

Раніше ми розповідали про знімки, які здобули перемогу на найпрестижнішому у світі конкурсі астрофотографії Astronomy Photographer of the Year.

В ранньому Всесвіті помітили незвичну галактику, що «росте зсередини»
Стартап Vast відправить на орбіту космічну станцію Haven-1 в 2025 році
Астрономи відкрили перший троянський астероїд Сатурна
Космічний буксир: ESA профінансує місію з обслуговування геостаціонарних супутників
Європейський дослідник астероїдів зробив прощальні знімки Землі та Місяця
Дані телескопа James Webb суперечать моделям реіонізації
У пошуках життя в Сонячній системі: пряма трансляція запуску місії Europa Clipper
Назустріч Землі: Hubble зазнімкував спіральну галактику, що згасає та наближається до Чумацького Шляху
Звідки на Землю потрапили «будівельні блоки» життя
Лице з виразом болю: Perseverance знайшов дивовижну скелю