Гринвіцька королівська обсерваторія оголосила результати конкурсу Astronomy Photographer of the Year. Він є найбільшим і найпрестижнішим серед астрофотографів у світі. Цього року на конкурс було надіслано понад 3 тисячі робіт із 58 країн.
Цього року конкурс містив у собі вісім основних категорій: «наше Сонце», «наш Місяць», «галактики», «полярні сяйва», «планети, комети та астероїди», «люди й космос», «зорі та туманності», а також «небесні пейзажі». Судді також вручили кілька спеціальних нагород, відзначивши новачків в астрофотографії та інновації в галузі зображень.
Переможцем у загальному заліку став Раян Імперіо, який виставив свою роботу в категорії «Наше сонце». Він зобразив намистини Бейлі під час кільцевого сонячного затемнення 2023 року. Так називають послідовність яскравих плям уздовж місячного лімба, що виникають, коли сонячний диск майже повністю прихований місячним, але все ж таки проглядається між місячними горами або заглибленнями в центрах місячних кратерів, які опинилися на той момент на краю місячного диска. Щоб отримати зображення, Імперіо об’єднав 30 окремих знімків затемнення.
Перемогу в категорії «Небесні пейзажі» здобув Том Рей. Він зазнімкував туманність Гама та інші регіони активного зореутворення, розкидані смугою Чумацького шляху. Знімок був зроблений у Новій Зеландії.
У категорії «Галактики» перемогу здобула робота фотографів Бенсе Тота та Петера Фелтоті. Вони створили вельми ефектний портрет галактики Центавр А.
У категорії «Наш Місяць» перемога дісталася Габору Балашу. Він зазнімкував Затоку Веселки — великий ударний кратер у північно-західній частині місячного Моря Дощів, заповнений застиглою базальтовою лавою.
У категорії «Полярні сяйва» перемога дісталася Ларрін Рей. На знімку можна побачити полярне сяйво над Новою Зеландією.
Астрофотограф Том Вільямс здобув перемогу одразу у двох категоріях — «Планети, комети та астероїди», а також «Люди й космос». Перший знімок демонструє фази Венери та деталі її хмарного покриву.
На другій переможній світлині Вільямса можна побачити проліт МКС на тлі Сонця.
У категорії «Зорі та туманності» перемогла робота Марселя Дрехслера, Брея Фоллса, Янна Саінті, Ніколя Мартіно і Річарда Галлі. Вони відобразили тонкі структури туманності Нереїди, розташованої в залишку наднової в сузір’ї Кассіопея.
Премію імені сера Патріка Мура найкращому новачкові отримали Сінь Фень і Мяо Гун. Вони зробили портрет туманності Голова Дельфіна.
Премія Енні Мондер за інноваційну світлину дісталася Серхіо Діас Руїсу. Він обробив знімки, зроблені метеосупутником GOES-16, щоб продемонструвати шкоду, завдану нашому світу людською діяльністю.
Перемога в молодіжній номінації дісталася Даніелі Борсарі. На знімку зображена туманність NGC 1499, також відома як туманність Каліфорнія.
Усі світлини-переможниці виставлені в експозиції Національного морського музею в Грінвічі.