Представники NASA визнали, що під час зустрічей із керівництвом компанії Boeing щодо того, як повернути додому екіпаж корабля Starliner, який застряг на МКС, спостерігалася «напруженість». Водночас організація спростувала повідомлення про крики.
Космічний корабель Starliner був запущений до МКС 5 червня. План польоту передбачав, що його екіпаж у складі астронавтів Бутча Вілмора та Суніти Вільямс проведе на борту орбітального форпосту 8 днів, після чого повернеться додому.
Однак під час стикування з МКС у Starliner виникли проблеми з двигунами. Корабель зміг зістикуватися зі станцією, але побоювання з приводу надійності рухової установки призвели до того, що дата повернення корабля кілька разів змінювалася. Зрештою, попри численні запевнення Boeing у безпеці Starliner, NASA ухвалила рішення відправити його на Землю порожнім. Що стосується Вілмора та Вільямс, то вони повернуться додому на борту Crew Dragon.
Що цікаво, на брифінгу, на якому NASA оголосила про своє рішення, не було представників Boeing. Це викликало припущення про серйозний конфлікт між двома сторонами. За даними джерел видання New York Post, зустрічі між представниками NASA та Boeing часто переходили в крики та суперечки.
Після появи цих публікацій керівник програми комерційних пілотованих польотів NASA Стів Стіч сказав, що «коли ви берете участь у нараді такого масштабу, де ухвалюють рішення такого роду, у кімнаті виникає певна напруга». За його словами, інженери Boeing вірили у створену ними модель, що доводить безпеку Starliner, але через низку невизначених моментів з нею не була згодна команда NASA.
Водночас Стіч спростував чутки про крики під час таких зустрічей. За його слова, це була напружена технічна дискусія, в якій обидві сторони уважно вивчали всі дані.
Нагадаємо, що Starliner залишить МКС 6 вересня. Незабаром після відстикування космічний корабель виконає «відрив» за допомогою своїх двигунів, щоб уникнути ризику зіткнення з МКС. Starliner повинен буде здійснити посадку на Землю 7 вересня. Повернення Вілмора та Вільямс відбудеться в лютому 2025 року.
За матеріалами Phys.org