Космічний телескоп, що зможе сфотографувати екзопланету

Інженери завершили тестування коронографа майбутнього телескопа RST. Цей пристрій дозволяє затіняти світло зірки. Таким чином можна побачити планети розміром із Юпітер, що обертаються навколо неї.

Космічний телескоп зможе побачити диск екзопланети
Космічний телескоп зможе побачити диск екзопланети. Джерело: www.independent.co.uk

Космічний телескоп сфотографує диск планети

Інженери NASA завершили наземні випробування коронографа космічного телескопа Nancy Grace Roman Space Telescope. Цю орбітальну обсерваторію, яку коротко називають RST, остаточно зберуть і запустять не раніше 2024 року, однак тестування окремих її елементів іде вже зараз.

Звичайний коронограф являє собою маску, яка частково перекриває поле зору телескопу. Однак інструмент, що буде встановлений на RST, влаштований складніше. Він має у своєму складі маски, детектори, призми та дзеркала. Завдяки цьому можна буде побачити планети, які ховаються у променях зорі.

Планується, що RST зможе сфотографувати диск планети біля іншої зорі. Звичайно, для цього необхідно, щоб об’єкт був розміром із Юпітер або, принаймні, ненабагато менший за нього. Вчені сподіваються побачити, у які кольори розфарбовано атмосферу цієї планети, щоб визначити її хімічний склад.

При цьому коронограф RST буде спостерігати планетні системи у поляризованому світлі. Це схоже на використання затемнених окулярів із поляризаційним покриттям. Очікується, що це допоможе краще роздивитися планетні системи.

Чи зможуть вчені побачити диск екзопланети?

Абсолютна більшість відомих зараз екзопланет відкрито непрямими методами. Це означає, що самого об’єкта вчені не бачили. Вони лише спостерігали, як він затьмарює або «розхитує» зорю. І лише деякі екзопланети були зареєстровані безпосередньо.

Але зазвичай це — гіпергіганти, набагато більші за Юпітер. До того ж ці планети, як правило, дуже молоді. Їхня поверхня гаряча та випромінює видиме світло. Однак навіть для того, аби ми їх побачили, цим планетам треба бути знаходитися далеко від зорі.

Звичайно, таких об’єктів дуже мало. Космічний телескоп RST не зможе побачити планети, схожі на землю. Але все одно кількість небесних тіл, зображення дисків яких ми зможемо отримати, буде рахуватися десятками.

За матеріалами: phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine