Космічний перевізник: Blue Origin побудує орбітальну платформу

Blue Origin повідомила про наявність у неї планів зі створення орбітального маневрового апарата. Оголошення про це було зроблено на тлі кадрових переміщень компанії.

Орбітальна платформа Blue Ring (концепт). Джерело: Blue Origin

Чутки про те, що Blue Origin займається створенням нового космічного апарата, почали поширюватися приблизно рік тому. Однак лише зараз компанія підтвердила їх. Проєкт отримав назву Blue Ring. Він передбачає створення космічної платформи, орієнтованої на забезпечення внутрішньокосмічної логістики та доставлення вантажів із середньої навколоземної орбіти в навколомісячний простір і далі.

Згідно з офіційною заявою Blue Origin, платформа здатна розв’язати два найактуальніші завдання: розвиток космічної інфраструктури та підвищення мобільності на орбіті. Вона дасть змогу клієнтам компанії легко виходити на різні орбіти та маневрувати на них із мінімальними витратами.

У заяві компанії також говориться, Blue Ring зможе приймати корисне навантаження вагою понад 3 000 кг, забезпечуючи транспортування як космічних апаратів, так і корисних навантажень, які розміщуються на ній. Крім того, апарат зможе дозаправляти супутники, ретранслювати дані та надавати інші логістичні послуги.

Наразі це вся наявна інформація про проєкт. Blue Origin не надала ні додаткових подробиць технічного влаштування платформи, ні графіка її польотів, ні цін. У теорії, Blue Ring може постати перед сильною конкуренцією. Кілька інших компаній працюють над аналогічними проєктами. Більшість передбачає надання послуг на низькій навколоземній орбіті, але деякі дивляться й за її межі. Наприклад, Quantum Space розробляє апарат для доставлення корисних навантажень на геостаціонарну орбіту та в навколомісячний простір.

Плани щодо використання орбітальної платформи Blue Ring. Джерело: Blue Origin

Оголошення про Blue Ring було зроблено в той момент, коли Blue Origin переживає зміну керівництва. Боб Сміт, який очолював компанію протягом шести років, повідомив 25 вересня про свою відставку. Його замінить Дейв Лімп, у портфоліо якого входить супутникове угруповання Project Kuiper.

Крім того, нещодавно Федеральне управління цивільної авіації США повідомило про завершення розслідування аварії, що сталася під час запуску суборбітальної системи New Shepard у вересні 2022 року. Передбачається, що вже найближчим часом вона може здійснити новий політ.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine