Астрофотограф Ендрю Маккарті зробив GigaMoon — 1,3-гігапіксельне високодеталізоване зображення Місяця, зроблене з 280 тис. окремих фотографій. На створення гігафото Маккарті витратив багато часу, причому кілька разів його робота ледь не зірвалася через погані погодні умови.
«Мій жорсткий диск заповнений десятками невдалих спроб створити GigaMoon. Я щодня дивлюся прогноз, щоб побачити погодні умови, але використовую особливі прогнози, які відрізняються від цивільних. Я використовую спеціальний астрономічний прогноз Astrospheric, щоб бути в курсі мінливих умов верхніх шарів атмосфери», — розповідає Маккарті виданню PetaPixel.
Для зйомки фотограф використовував 11-дюймовий телескоп із 2,5-кратним збільшенням та повнокадровою CMOS-камерою, що дало йому фокусну відстань у 7000 мм. Але різниця в температурі між шарами атмосфери може призвести до того, що Місяць буде розмитим при такому збільшенні.
«Навіть за хороших умов це майже як знімати крізь воду — настільки атмосфера спотворює кожне зображення. З цієї причини я роблю близько 2 тис. зображень одночасно, щоб потім обрати найбільш вдалі та чіткі. І так поступово я покриваю знімками всю видиму сторону Місяця», — пояснює він.
Попри відносно хороші умови, багато світлин було забраковано, тому фотографу довелося двічі знімати весь Місяць. Зрештою він зробив приголомшливі 280 тис. знімків. Потім був довгий процес збирання повноцінного зображення та колірного редагування. Маккарті навіть довелося розрізати зображення на шматки, щоб його комп’ютер міг впоратися, пам’яті вже не вистачало.
Маккарті каже, що під час виконання GigaMoon його комп’ютер виходив з ладу щонайменше десяток разів. Щоб переглянути повне 1,3-гігапіксельне зображення (32 613 x 40 766 пікселів), перейдіть за цим посиланням.
Раніше ми повідомляли про те, як астрофотографи два роки створювали 174-мегапіксельний знімок Місяця.
За матеріалами Cosmicbackground.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine