Астронавт NASA Дон Петтіт, перебуваючи на висоті 420 км над Тихим океаном на борту Міжнародної космічної станції (МКС), зазнімкував дивовижну світлину — Великі та Малі Магелланові Хмари, які вдало потрапили в ілюмінатор.
Що таке Магелланові Хмари?
Це дві карликові галактики-супутники Чумацького Шляху. Велика Магелланова Хмара (ВМХ) розташована на відстані 160 тис. світлових років у сузір’ях Золотої Риби й Столової Гори, а Мала Магелланова Хмара (ММХ) — на 200 тис. світлових років у сузір’ях Тукана і Гідри.
Наш Чумацький Шлях є частиною Місцевої групи галактик, що включає понад 50 систем. Серед них Велика Магелланова Хмара і Мала Магелланова Хмара — найближчі супутники, видимі лише з Південної півкулі або космосу.
Як створений знімок
69-річний Дон Петтіт, найдосвідченіший астронавт NASA, прибув на МКС 11 вересня на борту російського корабля «Союз». Світлину він зробив із капсули SpaceX Crew Dragon, пристикованої до станції. Фото з довгою витримкою було одним із серії, опублікованої NASA на X (колишньому Twitter).
These long-duration photographs look out a window on the @SpaceX #Dragon crew spacecraft toward the Magellanic clouds, two irregular dwarf galaxies, and the Milky Way as the space station orbited over the Pacific Ocean. Credit: NASA/Don Pettit pic.twitter.com/2WI0KPEMRP
— International Space Station (@Space_Station) December 3, 2024
Унікальні властивості хмар
Магелланові Хмари відомі своєю спотвореною формою та мільярдами світил. Саме у ВМХ у 1987 році спостерігали останню наднову, видиму неозброєним оком. Нещодавно астрономи опублікували перше детальне фото зорі за межами нашої Галактики — WOH G64, що розташована у ВМХ. Ця зоря у 1500 разів більша за Сонце та перебуває на межі перетворення в наднову.
Раніше ми повідомляли про те, як астронавт показав красу загрози на орбіті.
За матеріалами Live Science