Космічна агенція Індії отримала тренувальний модуль корабля «Гаганьян»

24 лютого Індійська організація космічних досліджень і розробок (ISRO) отримала тестовий космічний модуль для екіпажу (SCM) з метою випробування технологій для майбутньої місії «Гаганьян». Модуль для екіпажу був розроблений Космічним центром Вікрама Сарабхая (VSSC) та реалізований компанією Manjira Machine Builders Pvt Ltd., що базується у Хайдарабаді.

Гаганьян
Презентація модуля SCM для місії «Гаганьян». Фото: ISRO

«Цей модуль для екіпажу імітує форму, загальну конструкцію та інтерфейси основних систем, таких як парашутні системи та пірогенератори для тренування команди перед майбутньою космічною місією. SCM буде використовуватися у випробувальних місіях для перевірки системи евакуації екіпажу та інших підсистем», — йдеться в заяві ISRO.

За словами державного міністра з питань науки й технологій Джитендри Сінгха, ISRO запустить дві місії «Гаганьян» без екіпажу цього року, перш ніж запустити повноцінний пілотований політ, який відбудеться не раніше кінця 2024 року.

Гаганьян
Модуль SCM для місії «Гаганьян». Фото: ISRO

Друга місія в межах програми «Гаганьян» буде запущена з жіночим роботом-гуманоїдом VyomMitra. Він використовуватиметься для збору даних про космічні польоти.

«Робота створили для перевірки того, наскільки безпечно можна відправляти та повертати назад людей. Зазначений процес буде завершений цими двома місіями, й наступного року громадяни Індії будуть відправлені у космос», — сказав міністр.

Раніше ми повідомляли про те, як запуск космічних апаратів «Гаганьян» постійно відкладався останні два роки.

За матеріалами Republicworld.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine