Космічна вантажівка Cygnus стикнулася зі збоями після запуску

Ракета-носій Falcon 9 запустила корабель постачання Cygnus до Міжнародної космічної станції. Але у корабля виникли проблеми, які відтермінували маневри, необхідні для досягнення орбітального форпосту.

Корабель постачання Cygnus. Джерело: NASA

Falcon 9 із Cygnus була запущена 4 серпня. Політ пройшов у штатному режимі. Корабель успішно відокремився від носія і вийшов на початкову орбіту з висотою апогею 240 км і висотою перигею 254 км. Перший ступінь ракети виконав маневр повернення і здійснив посадку на наземний майданчик на мисі Канаверал.

Після відділення Cygnus NASA і компанія Northrop Grumman, яка побудувала його, спочатку не повідомляли жодних подробиць щодо статусу корабля. Нарешті, через шість годин після пуску, NASA опублікувала невеликий апдейт. З нього випливає, що Cygnus не зміг виконати заплановану корекцію курсу — це сталося через збій у програмному забезпеченні корабля. Операція була перенесена на 50 хвилин, але незабаром після активації двигуна її перервали через «трохи низький» початковий тиск.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №4 2021 (185)

До товару

У NASA стверджують, що кораблю нічого не загрожує. У фахівців немає даних, що вказують на проблеми із самим двигуном. Крім того, Cygnus успішно розгорнув сонячні батареї.

Наразі інженери Northrop Grumman розробляють нову траєкторію польоту для Cygnus. Вона дасть йому змогу досягти МКС 6 серпня. На борту корабля перебуває 3 857 кілограмів вантажу, включно з 1 560 кілограмами апаратури, 1 220 кілограмами приладдя для наукових досліджень і 1 021 кілограмом приладдя для екіпажу. За словами Білла Спетча, менеджера з інтеграції операцій NASA на МКС, Cygnus несе «критично важливі запасні компоненти»: від запасного насоса для системи оброблення сечі до комплекту, який буде використовуватися для встановлення останньої сонячної батареї МКС у 2025 році.

Раніше ми розповідали про те, як NASA успішно передала 4K-відео з літака на МКС.

За матеріалами Spacenews

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів