Після дев’яти місяців перебування на Міжнародній космічній станції (МКС), яке мало тривати лише вісім днів, астронавти NASA Суні Вільямс і Бутч Вілмор нарешті повертаються на Землю. Вони покинули орбітальну станцію 18 березня о 8:05 за київським часом на борту космічного корабля SpaceX Crew Dragon разом з астронавтами місії Crew-9 NASA Ніком Хейгом та російським космонавтом Олександром Горбуновим. Приземлення екіпажу заплановане біля узбережжя Флориди 19 березня о 00:57.

Вільямс і Вілмор прибули на МКС у червні 2024 року на кораблі Starliner компанії Boeing. Але через виявлені технічні проблеми, які загрожували життю астронавтів, їхня місія була вимушено продовжена до весни 2025 року. Інженери вирішили повернути капсулу без екіпажу, що змусило астронавтів чекати на евакуацію дев’ять місяців на навколоземній орбіті. Щоб уникнути порушення графіку ротації екіпажу, NASA затримала двох астронавтів із наступної місії Crew-9, яка стартувала у вересні 2024 року. Це дозволило Вільямс та Вілмору повернутися на Землю на Crew Dragon, де було два вільні місця.
Перед відльотом Суні Вільямс поділилася своїми враженнями: «Мені бракуватиме всього. Це був наш третій політ на МКС. Ми допомагали створювати станцію, спостерігали, як вона змінюється. Життя тут дає унікальний погляд не лише на космос, а й на те, як розв’язувати проблеми. Я не хочу втрати цю іскру натхнення».

На запитання про найскладніше під час місії Вільямс відповіла: «Це було схоже на гойдання на канаті. Найважче було не знати, коли ми повернемося. Вся ця невизначеність була найскладнішою частиною».

Ця історія нагадує про те, як космічні місії вимагають гнучкості, терпіння та готовності долати непередбачувані обставини. Для Вільямс і Вілмора ці дев’ять місяців стали не лише випробуванням, але й нагодою побачити Землю з нової перспективи.
Раніше ми розповідали про те, що серед екіпажу місії Crew-10 виявилося двоє військових.
За матеріалами NASA