Космічна електростанція забезпечить Ісландію сонячною енергією

Британська компанія Space Solar планує забезпечити ісландців сонячною енергією з космосу до 2030 року. У разі успіху це може стати першою у світі демонстрацією нового виду поновлюваного джерела енергії.

Передача зібраної сонячної енергії з космосу на Землю (концепт). Джерело: Space Solar

Проєкт про який було оголошено 21 жовтня, розробляється компаніями Space Solar, Reykjavik Energy та ісландською ініціативою по сталому розвитку Transition Labs. У його межах до 2030 року планують запустити демонстраційну космічну електростанцію, яка передаватиме на Землю 30 мегаватів екологічно чистої енергії. Цього достатньо, щоб забезпечити енергією близько 3 000 будинків.

Супутник важитиме 70,5 тонн, матиме ширину близько 400 метрів (з урахуванням сонячних батарей) і перебуватиме на середній навколоземній орбіті на висоті від 2 000 до 36 000 км.

До 2036 року партнери хочуть побудувати флот із шести таких космічних сонячних електростанцій, здатних постачати гігавати чистої електроенергії користувачам на Землі 24 години на добу сім днів на тиждень незалежно від погоди. Для їх запуску в Space Solar збираються залучити Starship. Кожен апарат буде виводитися одним пуском і мати модульну конструкцію, що дасть змогу створювати космічні електростанції різних розмірів.

За словами Space Solar, розробка та виробництво пілотної станції обійдеться у 800 млн доларів. Система вироблятиме електроенергію за ціною приблизно у чверть вартості атомної енергії — 2,25 мільярда доларів за гігават, що зробить її конкурентоздатною порівняно із земними поновлюваними джерелами. На відміну від фотоелектричних і вітряних турбін на поверхні Землі, орбітальні електростанції не страждатимуть від простою — головного недоліку традиційних поновлюваних джерел енергії. Вони вироблятимуть електрику постійно, незалежно від часу доби та погодних умов.

Наразі учасники проєкту шукають місця для будівництва наземних приймальних антен, які збиратимуть енергію, передану у вигляді високочастотних радіохвиль, і перетворюватимуть її на електрику для подачі в енергосистему.

Низка країн, включно з Японією та Китаєм, найближчими роками теж збираються побудувати космічні електростанції. У лютому американська компанія Virtus Solis оголосила про плани запуску демонстратора космічного базування у 2027 році. Цей проєкт також спиратиметься на Starship і забезпечить близько 1 мегавата для користувачів на Землі.

Раніше ми розповідали про те, чи вистачить марсіанським колоністам енергії для життя.

За матеріалами Space.com

Телескоп «Субару» зазнімкував унікальну галактику з полярним кільцем
Космічна електростанція забезпечить Ісландію сонячною енергією
Всередині космічної кульбабки причаїлася мертва зоря
James Webb виявив найсамотніші квазари у Всесвіті
Індія готується привезти на Землю зразки місячного ґрунту
Астронавти NASA потренувалися відкривати люк місячного корабля
Проблема трьох тіл: астрономи виявили «любовний» трикутник чорної діри
James Webb відкрив першу популяцію коричневих карликів за межами Чумацького Шляху
Місія Crew-8 повертається на Землю після затримки, спричиненої руйнівним ураганом
Квінтет астероїдів пролетить повз Землю 24 жовтня: визначена загроза зіткнення