Короткочасні космічні подорожі не шкодять здоров’ю людини

Вчені збирають медичну базу для дослідження впливу космічних подорожей на здоров’я людини. Перше дослідження у цій галузі базувалося на показниках здоров’я астронавтів першої повністю тривалої місії.

Короткочасна подорож не вплинула на здоров'я екіпажу першої повністю приватної місії
Короткочасна подорож не вплинула на здоров’я екіпажу першої повністю приватної місії

Дослідження впливу короткотривалих космічних польотів на здоров’я

Перша повністю цивільна космічна місія проливає світло на потенційні ризики для здоров’я приватних астронавтів. На її основі було проведено дослідження. Щоправда, вибірка дослідження була невеликою — чотири людини, які провели три дні на низькій навколоземній орбіті під час місії Inspiration4 у 2021 році.

Але воно закладає основу для відкритої біомедичної бази даних про стан здоров’я комерційних астронавтів і встановлює найкращі практики збору та обробки цієї інформації, стверджує команда під керівництвом Центру космічної медицини Медичного коледжу Бейлора в Х’юстоні.

Реакція організму на стресові фактори

«Цивільні учасники мають різний освітній рівень і стан здоров’я порівняно з астронавтами, які мають досвід космічних польотів протягом усієї кар’єри», — сказав співавтор дослідження доктор Еммануель Уркієта, головний лікар Інституту трансляційних досліджень космічного здоров’я (TRISH) у Бейлорі.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Розуміння їхніх фізіологічних і психологічних реакцій на космічні польоти та їхньої здатності проводити дослідження є надзвичайно важливим, оскільки ми продовжуємо відправляти в космос все більше приватних астронавтів.

Як і професіонали, які виконують багатомісячні завдання на Міжнародній космічній станції, небезпеки, з якими стикалися ці четверо, включали радіаційне опромінення, тривалу мікрогравітацію та ізоляцію. Дослідники кажуть, що місія дала важливу інформацію про найпершу реакцію організму на ці стресові фактори. Проте виявилося, що ризик того, що ці фактори викличуть проблеми зі здоров’ям при таких короткочасних подорожах, достатньо невеликий.

Моніторинг здоров’я і медична база дослідження

Місія також підкреслила необхідність розробки інструментів для моніторингу здоров’я і працездатності у майбутніх місіях. «Ці дані та біозразки представляють першу з, сподіваємося, багатьох майбутніх комерційних космічних місій», — сказав співавтор дослідження Джиммі Ву, заступник директора TRISH.

Дослідження продемонструвало ефективність різних інструментів збору медичної інформації, які майже не потребують підготовки для використання. Наприклад, астронавти використовували ручний ультразвуковий пристрій для отримання зображень сечового міхура, яремної вени та очей. Також оцінювалися дані смартгодинника, мазки й біопсії шкіри, аналіз слини, а також тести пам’яті та мислення, функції нервової системи.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів