Компанія HALO Space пропонує подорож у космос на аеростаті

Іспанський стартап HALO Space представив дизайн капсули для стратосферного «глемпінгу». По суті, це повітряна куля, яка дозволяє здійснити подорож на межу космосу. Компанія вважає, що зможе скласти конкуренцію іншим фірмам, які пропонують космічний туризм.

Внутрішній дизайн капсули HALO Space
Внутрішній дизайн капсули HALO Space. Джерело: www.space.com

Нова концепція космічного туризму

Компанія HALO Space, що займається розробкою стратостатів, планує запропонувати космічним мандрівникам еквівалент космічного туризму — глемпінгу. Замість тісних скафандрів і перевантажень, які зазвичай супроводжують польоти на ракетах, герметична капсула компанії, прикріплена до наповненої гелієм повітряної кулі, запропонує зручні сидіння, що обертаються, гігантські вікна та вибір вишуканих страв.

Фірма зі штаб-квартирою в Іспанії представила дизайн 3,5-тонної капсули Aurora в Лондоні в середу, 10 квітня, і заявила, що сподівається розпочати комерційні польоти 2026 року.

На відміну від компаній, що займаються суборбітальним космічним туризмом — таких, як Virgin Galactic і Blue Origin — HALO Space не підніматиме пасажирів достатньо високо й не надасть їм можливість відчути невагомість. Політ буде досить неквапливим і триватиме до шести годин, майже чотири з яких його учасники проведуть у стратосфері на висоті близько 35 км над поверхнею Землі. Там, високо над верхівками хмар, вони зможуть милуватися зоряною чорнотою космосу вгорі, а також оповитою атмосферою вигнутою поверхнею планети під ногами.

HALO Space — одна з двох компаній, які готують свою технологію повітряних куль до початку комерційних польотів у найближчі два роки. Інша компанія — Space Perspective, що базується у Флориді — в лютому представила завершену тестову модель свого «літаючого корабля» Neptune. Іспанці також заявили, що вони провели п’ять тестових польотів із макетом і планують здійснити перший випробувальний політ із екіпажем 2025 року, а ще за рік розпочати комерційні рейси.

Краще за суборбітальний політ

Обидві компанії сподіваються, що їхні пропозиції привернуть увагу ширшої клієнтської бази, ніж трясучі польоти на ракетах Blue Origin і Virgin Galactic, які на короткий час доставляють клієнтів-відчайдухів до краю космосу і назад. Досягаючи висоти, що майже втричі перевищує висоту стратостатів, апарати Virgin Galactic і Blue Origin забезпечують кількахвилинний період мікрогравітації, перш ніж упасти назад на Землю. 

Подорож із HALO Space коштуватиме близько 164 тис. доларів за місце, що становить приблизно третину ціни польоту Virgin Galactic, і не вимагатиме жодних додаткових медичних довідок. Капсула завширшки 5 м і висотою 3,5 м буде виготовлена з алюмінієвого сплаву та композитних матеріалів. Вона матиме внутрішню площу 2,8 м² і зможе прийняти вісім пасажирів, які заплатили за квитки, разом із пілотом. Внутрішня атмосфера підтримуватиметься системою життєзабезпечення, подібною до авіаційної. Проте, незважаючи на досить тісний інтер’єр і екстремальні умови ззовні, пасажири почуватимуться цілком комфортно і матимуть змогу розслабитися.

Плани HALO Space на майбутнє

Повністю надутий стратостат матиме висоту 140 м. Під час спуску куля відокремиться від капсули, що опуститься на землю під керованим парашутом. За словами розробників, технологія повітряних куль за своєю суттю безпечніша, ніж ракети з вибуховим паливом. Вона також не спричиняє викидів парникових газів, що робить цю подорож на 100% відповідною найсуворішим стандартам захисту навколишнього середовища.

Повітряні кулі взагалі існують уже понад 200 років, а конкретно цей тип аеростатів — стратостати — використовується майже століття. Перша людина піднялась у стратосферу на повітряній кулі 1931 року.

HALO Space планує здійснювати польоти з космодромів у пустелі Мохаве в США, а також з Іспанії, Австралії та Саудівської Аравії. Наразі компанія працює з Федеральним управлінням цивільної авіації США, щоб отримати ліцензію до першого польоту з екіпажем наступного року.

За матеріалами: www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine