Комітет Ради схвалив Космічну програму України

Комітет Верховної Ради з економічного розвитку схвалив для розгляду в першому читанні Космічну програму України на 2021-2025 роки. Про це повідомив заступник голови Комітету Дмитро Кисилевський.

Джерело: dp.vgorode.ua

Програма містить кілька ключових проєктів, зокрема:

  • виробництво та запуск на космічну орбіту восьми супутників для створення власної системи дистанційного зондування землі (один з роздільною здатністю 7 м, шість з роздільною здатністю 1 м та один до 0,3 м), а також двох мікросупутників для дослідження космосу;
  • виготовлення ракетних двигунів («Циклон-4М», «Антарес»);
  • створення власної ракети-носія для запуску космічних апаратів;
  • створення власної пускової міністанції морського старту;
  • створення інженерної моделі місячного модуля та початок її випробування в межах міжнародної програми дослідження Місяця Artemis.

Попередня Космічна програма України була прийнята ще у 2013-му та припинила діяти у 2017 році. Останні п’ять років українська космічна галузь існувала без головного стратегічного документа, який визначає пріоритети розвитку технологій та державного фінансування. За словами Кисилевського, через це підприємства змушені були переорієнтуватися на іноземні замовлення. Наприклад, КБ «Південне» сьогодні на 90% залежить від експорту. Тобто, здатність України виробляти космічні апарати зумовлена бажанням урядів інших країн за це платити. Прийняття нової програми та її належне фінансування має дозволити Україні зберегти компетенції та претендувати на подальшу участь у світовому ринку космічних технологій. У свою чергу голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай висловив думку, що галузева програма вже незабаром дасть відчутний економічний ефект.

Раніше ми вже повідомляли про підписання першого контракту на пуск ракети «Циклон-4М» із Канади.

За матеріалами https://dp.vgorode.ua