Комети у травні 2018 року

Останні тижні та місяці були не найсприятливішими щодо візуальних спостережень комет: жодну з них не можна було помітити з невеликими, за аматорськими мірками, телескопами. У травні тенденція загалом продовжиться.
Це можна сприймати як «затишшя перед бурею», оскільки друга половина року подарує одразу кілька яскравих та цікавих «хвостатих мандрівниць», які можна побачити в середніх широтах північної півкулі.

C/2016 M1 (PANSTARRS)

Найбільш перспективним об’єктом, з погляду північних любителів астрономії, у травні є C/2016 M1 (PANSTARRS) — її блиск, що неухильно зростає, протягом місяця повинен триматися на рівні близько 10m. Для візуальних спостережень в умовах помірно темного неба знадобиться телескоп з діаметром не менше 8 см. Об’єкт рухатиметься на південь, проходячи через щільні зоряні поля у сузір’ях Орла та Стрільця; червень стане останнім місяцем, протягом якого C/2016 M1 можна побачити із середніх широт північної півкулі. Близько 14 травня комета опиниться менш ніж за 2° від планетарної туманності NGC 6818 та галактики Барнарда (NGC 6822). Перигелій вона пройде 10 серпня цього року на відстані 2,2 а.о. від Сонця.

Видиме положення комети C/2016 M1 на небі у травні-червні 2016 року. Джерело: SkyMap with additions by Bob King

Комета PanSTARRS (C/2016 M1) найближчим часом ставатиме все яскравішою — її блиск з 10,5m на початку травня, зросте майже до 9-ї величини до кінця червня, коли вона перейде в сузір’я Скорпіона і її буде складно спостерігати в наших широтах. На карті видимого шляху комети її положення нанесені з інтервалом 3 дні; показані зорі до 8-ї величини.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 2022 (188)

До товару

C/2016 R2 (PANSTARRS)

Далека комета C/2016 R2 (PANSTARRS), яка виявляла значну активність у зимові місяці (зокрема, вона характеризувалася потужним виділенням чадного газу) дещо «заспокоїлася». Попри те, що в травні вона пройде перигелій, її інтегральна яскравість навряд чи суттєво перевищить 12m. Її можна побачити у сузір’ї Візничого, невисоко на вечірньому небі, в інструменти з апертурою щонайменше 15 см.

C/2016 N6 (PANSTARRS)

Ще одна комета, C/2016 N6 (PANSTARRS) матиме блиск близько 13m і рухатиметься сузір’ям Рисі. Для її спостережень знадобиться телескоп із діаметром об’єктива понад 20 см.

Дю Туа (66P/du Toit)

Яскравість періодичної комети Дю Туа (66P/du Toit) має досягти 11-ї зоряної величини, але спостерігати її можна лише на ранковому небі у Південній півкулі.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів