Комета Чурюмова-Герасименко наблизилася до Землі

Комета Чурюмова-Герасименко (67P/Churyumov-Gerasimenko) 12 листопада приблизно о другій ночі за київським часом підлетіла до нашої планети на 0,41842 а.о., або ж 62 млн 550 тис. км. Це було її найтісніше зближення з Землею в XXI столітті. Видимий блиск «хвостатої зірки» у цей час досягнув максимуму і становив близько 9-ї величини.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Американський Інститут космічного телескопа запланував спостереження комети за допомогою орбітальної обсерваторії Hubble, але, на жаль, вона нещодавно вийшла з ладу й відновила роботу буквально пару днів тому. Однак астрономи-аматори стежать за «хвостатою гостею» досить давно і часом роблять її дивовижні знімки. Для прикладу пропонуємо вашій увазі два зображення, отримані відомим австрійським журналістом і астрофотографом Міхаелем Єгером.

Комета Чурюмова-Герасименко (вгорі ліворуч) поблизу розсіяного зоряного скупчення M35 у сузір’ї Близнюків. У правому нижньому куті — скупчення NGC 2158. Фотографування проводилося 17 жовтня 2021 року, камера Nikon Z6, складено 5 експозицій по 210 секунд
Комета Чурюмова-Герасименко 3 листопада 2021 року. Добре видно зелену газову кому та довгий пиловий хвіст

У подальшому комета поступово віддалятиметься від Землі та Сонця, повільно втрачаючи блиск, але залишаючись зручно розташованою на небі для спостерігачів середніх широт Північної півкулі. Наступного разу вона повернеться до центральної частини Сонячної системи 2028 року, проте умови її видимості будуть несприятливими.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів