Колумбія стала дев’ятнадцятою учасницею Угод Артеміди

Колумбія стала дев’ятнадцятою країною, що приєдналася до Угод Артеміди. Церемонія підписання відбулася 10 травня у штаб-квартирі NASA у Вашингтоні. З боку Колумбії Угоди підписала віцепрезидентка та міністерка закордонних справ Марта Люсія Рамірес.

Церемонія приєднання Колумбії до Угод Артеміди. Джерело: NASA/Aubrey Gemignani

«Для мене велика честь бути сьогодні тут, у НАСА, підписуючи Угоди Артеміди, представляючи Колумбію у дуже важливий момент двосторонніх відносин, оскільки цього року ми відзначаємо 200-річчя дипломатичних відносин між США та Колумбією, — сказала Рамірес. — Це важливий крок для моєї країни, оскільки ми продовжуємо розвивати наші знання, національний потенціал та розуміння значення космосу для майбутніх поколінь колумбійців».

Після Бразилії та Мексики Колумбія стала третьою країною Латинської Америки, яка приєдналася до Угод. Загалом наразі їх підписали дев’ятнадцять країн. Серед них США, Австралія, Бразилія, Великобританія, Італія, Канада, Люксембург, ОАЕ, Японія, Південна Корея, Нова Зеландія, Польща, Ізраїль, Мексика, Румунія, Бахрейн, Сінгапур та Колумбія. Україна також є учасницею угод Артеміди.

Що таке Угоди Артеміди

Угоди Артеміди — це договір між урядами держав, які беруть участь у програмі Artemis. Він визначає принципи співпраці та громадянської діяльності з дослідження та використання Місяця, Марса, комет та астероїдів з мирною метою.

Угоди Артеміди встановлюють наступний набір основних принципів, якими мають керуватися всі його підписанти:

 • Мирні дослідження. Усі дії, які здійснюються в межах програми Artemis, повинні здійснюватися виключно з мирною метою.
 • Прозорість. Учасники Угод повинні відкрито розповідати про цілі своєї діяльності, щоб уникнути плутанини та конфліктів.
 • Технічна сумісність. Учасники Угод використовуватимуть єдині технічні стандарти, що забезпечить взаємозамінність різних компонентів та підвищить рівень безпеки.
 • Екстрена допомога. Учасники Угод зобов’язані надавати допомогу астронавтам, що потрапили в біду.
 • Реєстрація космічних об’єктів. Учасники Угод повинні підписати Конвенцію про реєстрацію об’єктів, що запускаються у космічний простір.
 • Публікація наукових даних. Учасники Угод зобов’язуються публікувати зібрану наукову інформацію, щоб нею міг скористатися весь світ.
  Захист спадщини. Учасники Угод зобов’язуються зберігати історичну спадщину за межами Землі.
 • Космічні ресурси. Видобуток та використання ресурсів об’єктів Сонячної системи є ключем до безпечного та сталого дослідження космічного простору. Учасники Угод підтверджують, що така діяльність має проводитись відповідно до Договору про космос.
 • Запобігання конфліктам. Учасники Угод зобов’язуються запобігати сторонньому втручанню у космічну діяльність та підтримувати принцип належної уваги, як того вимагає Договір про космос.
 • Космічне сміття. Учасники Угод зобов’язуються забезпечувати безпечну утилізацію космічного сміття.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine