«Колесо смерті» врятує життя астронавтів на Місяці

Довготривале перебування у середовищі з низькою гравітацією, наприклад, на Місяці, негативно впливає на організм людини: м’язи слабшають, кістки втрачають масу, погіршується координація рухів. Особливо це стосується астронавтів, які виходять за межі земної атмосфери. Саме тому, щоб уникнути проблем після повернення на Землю, їм потрібно займатися фізичними вправами під час місій.

Ілюстрація "Колеса Смерті" на Місяці
Ілюстрація «Колеса смерті» на Місяці, згенерована штучним інтелектом

Дослідники з Міланського університету розробили нову методику тренувань для підтримки фізичної форми майбутніх мешканців Місяця — біг по внутрішній стороні «Колеса смерті».

Зазвичай «Колесо смерті» можна побачити у цирку або іноді як атракціон у парках розваг. Колесо складається з великого кільця, розташованого горизонтально. Учасник повинен бігти по внутрішній стороні колеса так швидко, щоб не втратити рівновагу і не впасти. У земних умовах це майже неможливо через силу тяжіння, тому акробати всередині колеса зазвичай користуються мотоциклом. Але на Місяці, де сила тяжіння набагато слабша, людина може легко бігти по внутрішній стороні колеса, що імітуватиме навантаження, яке вона відчуває під час звичайного бігу на Землі.

Колесо Смерті
Верхня вставка показує «Колесо смерті», використане у дослідженні. Ліворуч зображена його «гола» версія. Праворуч показана вертикальна стіна всередині колеса, де проходили експерименти з імітацією місячної гравітації. Посередині зображений мотоцикліст, який виступає під час шоу в цирку. Ілюстрація: royalsocietypublishing.org

Дослідники з Міланського університету вирішили перевірити цю ідею. Вони взяли «Колесо смерті» діаметром 9,4 м і дозволили двом людям бігти по його внутрішній частині. Щоб імітувати умови місячної гравітації, учасників додатково підтримували на тросах, що знижувало їхню вагу. Обидва змогли безпечно бігти по внутрішній стороні колеса та спуститися на землю лише після кількох спроб. Вимірявши їхню швидкість, довжину кроків і силу удару, дослідники дійшли висновку, що умови бігу були подібні до земних.

Вчені вважають, що кілька сеансів бігу всередині колеса на Місяці може стати ефективним методом тренувань для збереження фізичної форми майбутніх астронавтів.

Результати досліджень науковці опублікували у виданні Royal Society Open Science.

Раніше ми повідомляли про те, як галактичні промені та мікрогравітація викликають еректильну дисфункцію.

За матеріалами Space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine