Клімат не змінюється? Температура повітря у Києві встановила новий рекорд

3 вересня температура повітря у Києві встановила новий рекорд. Протягом доби вона була на 0,6°C вище, ніж минулого року, і це найбільше її значення за весь час спостережень. Це добре узгоджується з припущеннями про те, що клімат Землі таки змінюється.

Температура повітря у Києві майже літня
Температура повітря у Києві майже літня. Джерело: vechirniy.kyiv.ua

Найвища температура в історії

Український гідрометеорологічний центр повідомляє, що в Києві встановлений новий рекорд температури повітря. За даними метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, 3 вересня у столиці України середньодобова температура сягнула 24,5°С.

Йдеться про усереднені показники, отримані протягом дня і ночі. Тому, на перший погляд, може здатися, що це — небагато. Проте як для початку вересня така температура є аномальною. Вона на 0,6°С вища, ніж у цей день минулого року, а його теж важко назвати холодним.

Що ж до кліматичних показників, тобто значень, отриманих для Києва впродовж десятиліть спостереження у XX столітті, то тут різниця ще більш разюча. 3 вересня температура повітря у столиці України перевищила норму на 7,2°С.

Чи змінюється клімат?

Новий температурний рекорд у Києві вкотре засвідчує, що клімат Землі таки змінюється. Вчені давно вже говорять про це, а в останні 14 місяців кожен із них ставав рекордним. Глобальна середньодобова температура виявлялася вищою, ніж у будь-який із тих самих місяців раніше.

Та, попри це, чимало людей по всьому світу сумніваються, що клімат змінюється. Ще більші сумніви спричиняє теза про те, що саме господарча діяльність людини є основною причиною цих процесів.

В Україні ці суперечки особливо гострі, оскільки багато хто судить про стан клімату планети Земля виключно із власного досвіду за останні кілька днів. Що ж, тепер у них є чудова можливість відчути це.

За матеріалами www.facebook.com

Довжиною в 140 Чумацьких Шляхів: знайдено найбільший джет чорної діри
Новий метод дозволив знайти сотні залишків наднових
Нова космічна програма Індії: повернення місячного ґрунту, місія до Венери та багаторазова ракета
Перлина в космічному океані: місія JUICE зазнімкувала Землю з відстані в п’ять мільйонів кілометрів
Розсекречені результати радіаційного опромінення всередині капсули Orion
Космічний танок: зіткнення галактик Arp 107 очима James Webb
У ранньому Всесвіті знайшли більше чорних дір, ніж очікували
Вчені знайшли припливно-пульсуючу зорю
Загадкове червоне світіння на Землі потрапило на космічний таймлапс
Автобус для наступника Hubble: NASA підготувала «транспорт» для нового космічного телескопа