Китайський ровер здійснив успішну посадку на Марс

15 травня посадкова платформа китайської місії «Тяньвень-1» здійснила успішну посадку в районі рівнини Утопія. Вона доставила на поверхню Червоної планети марсохід «Чжужун». Отже, Китай став третьою країною (після СРСР і США), яка зуміла здійснити успішну м’яку посадку на Марс.

Марсохід «Чжужун» (концепт). Джерело: CNSA/Xinhua

Уся операція зайняла вісім хвилин. За цей час капсула з платформою, яка раніше відокремилася від орбітального зонда, здійснила аеродинамічне гальмування в атмосфері, а потім скинула теплозахисний екран і випустила парашут. Після того, як спускальний апарат, погасив більшу частину своєї швидкості, стався відстріл парашута та активація гальмівних двигунів. Далі платформа здійснила м’яку посадку на поверхню, використовуючи автономну навігаційну систему, щоб вибрати найбезпечнішу ділянку.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №4 2021 (185)

До товару

«Чжужун» має масу 240 кг. Ровер вивчатиме марсіанський ґрунт і шукатиме хімічні сполуки, що вказують на можливу присутність життя. Для цього він оснащений шістьма науковими інструментами, що включають георадар, детектори поверхневих сполук і магнітних полів, метеостанцію, а також кілька камер. Для отримання енергії китайський марсохід використовує сонячні батареї. Його номінальний термін роботи має становити 90 днів.

Що стосується орбітального апарата, то він також продовжить виконання своєї наукової програми, яка охоплює знімкування марсіанської поверхні, дослідження іоносфери, дистанційне зондування складу поверхневих порід і пошуки покладів водяного льоду.

За матеріалами https://spacenews.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів