Китайська космічна рулетка: прискорювач ракети впав поруч із будинком

В китайських соціальних мережах поширилося відео, що демонструє падіння бічних прискорювачів ракети «Чанчжен-3B». Один із них упав у небезпечній близькості від житлового будинку.

Прискорювачі, що впали, належали ракеті «Чанчжен-3B», яка була запущена 25 грудня з території космодрому Січан. Носій успішно впорався зі своїм завданням, вивівши на орбіту пару супутників навігаційної системи «Бейдоу».

Водночас пара бічних прискорювачів ракети впали в небезпечній близькості від населених пунктів у провінції Гуансі, що й демонструють ролики із соцмереж, на одному з яких можна побачити уламки поруч із будинком. На відео також помітна характерна червонувата хмара навколо місця падіння прискорювача. Це несиметричний диметилгідразін, що використовується як пальне і який є токсичною речовиною.

Подібні інциденти — досить часте явище для Китаю. Вони пов’язані з тим, що три з чотирьох основних китайських космодромів розташовані у внутрішніх районах країни. Це є спадщиною Холодної війни — місце їхнього розташування було обрано так, щоб ускладнити потенційні атаки на них з боку США або СРСР. За це довелося заплатити свою ціну у вигляді того, що відпрацьовані ступені та бічні прискорювачі ракет, що запускаються з них, падають на землю в населених районах.

Найсумніший послужний список належить саме космодрому Січан. У 1996 році запущена з нього ракета впала на сусіднє селище, вбивши (за офіційними даними) шістьох людей. На щастя, подібна трагедія більше не повторювалася. Однак перші ступені носіїв, що запускаються з Січана, як і раніше, падають поруч із населеними пунктами.

Раніше ми розповідали про невідомий вантаж, що знаходився на китайській ракеті, яка врізалася в Місяць.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine